Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

MKOl zdyskwalifikował dwie rosyjskie lekkoatletki za doping w Londynie

MKOl zdyskwalifikował dwie rosyjskie lekkoatletki za doping w Londynie
Wicemistrzyni z Londynu w sztafecie 4x400 m Julia Guszczina została zdyskwalifikowana. (Fot. Getty Images)
Komisja Dyscyplinarna Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zdyskwalifikowała za doping dwie rosyjskie lekkoatletki uczestniczące w letnich igrzyskach 2012 w Londynie. To wicemistrzyni w sztafecie 4x400 m Julia Guszczina oraz skoczkini w dal Anna Nazarowa.
Reklama

MKOl poinformował wczoraj, że po ponownym przebadaniu próbek z Londynu w organizmie Guszcziny stwierdzono obecność zakazanych substancji - turinabolu i stanozololu.

Podczas igrzysk olimpijskich 2012 sztafeta Rosji, z Guszcziną w składzie, zajęła drugie lokatę, ustępując tylko Amerykankom. Brązowe medale zdobyły wówczas reprezentantki Jamajki.

Rosjanki straciły drugie miejsce już na początku tego roku, gdy za doping została zdyskwalifikowana inna zawodniczka tej sztafety - Antonina Kriwoszapka.

Wcześniej Guszczina - z powodu dopingu stwierdzonego u niektórych reprezentantek Rosji - straciła medale na 4x100 (złoty) i 4x400 m (srebrny) z igrzysk w Pekinie w 2008 roku.

MKOl poinformował również o dyskwalifikacji Anny Nazarowej, która podczas igrzysk olimpijskich w Londynie zajęła w skoku w dal piąte miejsce. W jej organizmie, po ponownym przebadaniu próbek z 2012 roku, wykryto turinabol.

W komunikacie poproszono IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) o zmodyfikowanie wyników w konkurencjach z udziałem tych zawodniczek i rozważenie dalszych działań w ramach własnych kompetencji.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama