Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

MKOl da 500 tys. euro na odbudowę Notre Dame

MKOl da 500 tys. euro na odbudowę Notre Dame
W 2024 r. w Paryżu odbędą się letnie igrzyska olimpijskie. (Fot. Getty Images)
Międzynarodowy Komitet Olimpijski da 500 tys. euro na odbudowę zniszczonej w pożarze paryskiej katedry Notre Dame - ogłosił wczoraj przewodniczący organizacji Thomas Bach. Chce, by prace ukończono przed planowanymi na 2024 r. letnimi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.
Reklama

Tę zbliżającą się imprezę sportową Bach nazwał "dodatkową motywacją" dla wszystkich, by zrealizować "cel" ukończenia odbudowy świątyni w ciągu pięciu lat.

"Cały ruch olimpijski, a zwłaszcza MKOl, jest bardzo poruszony zależnością, jaką Francuzi natychmiast wytworzyli między rekonstrukcją katedry Notre Dame a igrzyskami olimpijskimi Paryż-2024" - napisał szef MKOl w liście do przewodniczącego komitetu organizacyjnego tych igrzysk Tony'ego Estangueta.

Estanguet przekazał list prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi oraz mer Paryża Anne Hidalgo.

Agencja AFP podkreśla, że wiele z konkurencji planowanych igrzysk ma odbywać się w przy wieży Eiffla, Polach Elizejskich czy Grand Palais - niedaleko od zniszczonej w poniedziałkowym pożarze katedry. Przy budynku mogłaby być również wyznaczona trasa maratonu czy wyścigu kolarstwa szosowego.

Datki na odbudowę słynnego zabytku napływają już od poniedziałku, m.in. od korporacji Apple, Europejskiego Banku Centralnego czy przedsiębiorstwa petrochemicznego Total. W sumie zgromadzono już około miliarda euro.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama