Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

ME w klasie RS:X: Maja Dziarnowska trzecia po pierwszym dniu

ME w klasie RS:X: Maja Dziarnowska trzecia po pierwszym dniu
Maja Dziarnowska podczas zawodów na Majorce. (Fot. Facebook/Maja Dziarnowska)
Maja Dziarnowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot) zajmuje trzecie miejsce i jest najwyżej sklasyfikowana spośród reprezentantów Polski po pierwszym dniu mistrzostw Europy w olimpijskiej, windsurfingowej klasie RS:X, które odbywają się w Palma de Mallorca.
Reklama

Wczorajsze wyścigi odbywały się przy silnym wietrze, który w porywach dochodził nawet do 20 węzłów.

Dziarnowska w swojej grupie zajmowała miejsca trzecie, pierwsze oraz szóste i zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej, a drugą wśród Europejek (mistrzostwa mają charakter otwarty). Liderką jest brązowa medalistka zeszłorocznych MŚ Chinka Yunxiu Lu (miejsca 2., 3. i 1.), a punkt za nią znajduje się aktualna wicemistrzyni świata, Francuzka Charline Picon (miejsca 1., 2. i 4.).

Falstartem w pierwszym wyścigu występ w mistrzostwach rozpoczęła broniąca tytułu Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i później musiała odrabiać straty. Brązowa medalistka igrzysk w Londynie później była trzecia oraz szósta i na razie jest 31. w klasyfikacji. Z kolei 25. lokatę zajmuje Kamila Główczak (YKP Warszawa), dwie pozycje niżej plasuje się Karolina Lipińska (SKŻ ERGO Hestia Sopot), 47. jest Agnieszka Bilska (GKŻ Gdańsk), a 50. Małgorzata Białecka (SKŻ ERGO Hestia Sopot).

Wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Paweł Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot) - 12., po tym jak dwukrotnie mijał linię mety siódmy, a w ostatnim wyścigu zajął 13. miejsce. Wsród Europejczyków jest dziesiąty. 18. pozycję zajmuje Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), 37. Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), a 84. jego klubowy kolega Maciej Kluszczyński. Prowadzi Włoch Daniele Benedetti, który dwukrotnie był pierwszy, a raz piąty.

Dwunaste miejsce w kategorii juniorek zajmuje Maja Kuchta (SKŻ ERGO Hestia Sopot), a piętnasta jest Julia Dawidowicz (YKP Warszawa). Prowadzi Naama Gazit z Izraela.

Z kolei wśród juniorów najwyżej z biało-czerwonych plasuje się Michał Polak (GKŻ Gdańsk), który jest 24. Prowadzi Izraelczyk Vardimon Tomer.

Regaty potrwają do soboty.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama