Menu

ME 2020: UEFA rozważa odrzucenie kandydatur Rosji i Izraela

ME 2020: UEFA rozważa odrzucenie kandydatur Rosji i Izraela
O status gospodarza rozgrywek ubiega się 19 miast (Fot. Getty Images)
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) rozważa odrzucenie kandydatur Sankt Petersburga i Jerozolimy jako miast organizujących Mistrzostwa Europy w 2020 roku. Powodem jest sytuacja polityczna w Rosji i Izraelu. Pod znakiem zapytania stoi też zgłoszenie Glasgow.
Reklama

19 września UEFA wybierze 13 miast, w których odbędą się mecze Euro 2020. Władze europejskiej federacji zastanawiają się nad pominięciem kandydatury Sankt Petersburga i Jerozolimy przy ustalaniu gospodarzy mistrzostw. Przyczyną jest "skomplikowana i niestabilna sytuacja polityczna w Izraelu i Rosji" - argumentuje UEFA.

W lipcu UEFA zakazała piłkarskim klubom izraelskim rozgrywania meczów w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej na własnym boisku do czasu, kiedy będą się toczyć walki na terenie Strefy Gazy.

Niejasny może być z kolei status polityczny Szkocji, w której 18 września odbędzie się referendum w sprawie odłączenia od Królestwa Wielkiej Brytanii.

"Obecnie sytuacja Szkocji jest bardzo podobna, jak Walii i Anglii (które zgłosiły Cardiff i Londyn). Będziemy musieli jednak ponownie przyjrzeć się kandydaturze Glasgow, jeśli Szkocja się uniezależni" - napisała UEFA w dokumencie zawierającym oceny zgłoszeń.

O status gospodarza rozgrywek ubiega się 19 miast. UEFA przyzna dwunastu z nich prawo do zorganizowania trzech meczów grupowych i jednego spotkania fazy pucharowej (1/8 lub 1/4 finału). Kolejny kandydat będzie gospodarzem półfinałów i finału.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama