Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Luton UK's 'worst place to live' is a good first-time buy

Luton UK's 'worst place to live' is a good first-time buy
Luton nie cieszy się popularnością wśród Brytyjczyków. (Fot. Facebook/Luton Borough Council)
With fast trains to London 24 hours a day, an average house price of £250,000 and an airport upgrade, Luton is both a commuter destination and first-time buyer hotspot.
Advertisement
News available in Polish

Patrząc jednak na Luton przez różowe okulary łatwo dostrzec, że miasto jest idealne dla kupujących nieruchomości po raz pierwszy. Średnia cena domów w tej angielskiej miejscowości wynosi 250 tys. funtów.

Jeśli do tego dodać doskonałe połączenie z Londynem - i to działające 24 godziny na dobę - oraz bliskość zmodernizowanego właśnie lotniska, to miasto wydaje się być idealnym punktem mieszkaniowym.

Agenci od nieruchomości przyznają szczerze: Luton nie jest ani piękne, ani czarujące, ani eleganckie. Można w nim jednak znaleźć mieszkania poniżej 200 tys. funtów – rzecz niemal niemożliwą choćby w Londynie.

W zeszłym roku 17 tysięcy ankietowanych w plebiscycie portalu zajmującym się nieruchomościami RightMove uznało Luton za ósme najmniej szczęśliwe miejsce do życia nad Tamizą.

Luton od lat króluje w niechlubnych rankingach. Jego mieszkańcy narzekają na wszechobecny brud czy pojawiające się całym stadami na ulicach gryzonie.

Brytyjskie media wielokrotnie określały Luton jako jedno z największych "wylęgarni” dżihadystów w tym kraju.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Advertisement