Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Lundby: Adam Malysz is my absolute idol

Lundby: Adam Malysz is my absolute idol
Norweska mistrzyni chce dorównać Małyszowi. (Fot. Getty Images)
Maren Lundby, Olympic champion and world champion in ski jumping, intends to level up the feat of Adam Malysz this season, who as the only jumper won the World Cup in a general scoring three times in a row.
Advertisement
News available in Polish

"Legendarny Adam Małysz nie tylko dotąd jako jedyny dokonał tego wyczynu w sezonach 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003, ale zdobył jeszcze czwartą kryształową kulę w sezonie 2006/2007. Niestety nie udało mu się zdobyć olimpijskiego złota, pomimo że w pewnym okresie całkowicie zdominował tę dyscyplinę sportu" - podkreślił dziennik "Aftenposten".

"Małysz to legenda dyscypliny, którą kocham dzięki niemu i jest moim absolutnym idolem od wczesnego dzieciństwa. Już jako dziewczynka, kiedy Norwegia szalała na punkcie tego skoczka, chciałam być jak on. Wygrał PŚ aż cztery razy, w tym aż trzy kolejne i teraz moim głównym celem i marzeniem jest powtórzyć ten niewiarygodny wręcz wyczyn" - przyznała w wywiadzie dla tej gazety 24-letnia Norweżka, która wygrała PŚ w dwóch ostatnich sezonach.

Lundby ma na koncie złoty medal olimpijski z Pjongczangu (2018) oraz cztery medale mistrzostw świata w tym złoty, srebrny i dwa brązowe.

"Medali mam już dużo i teraz marzę o hat tricku Małysza i to on motywuje mnie przed nadchodzącym sezonem. To byłoby coś" - podkreśliła. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Advertisement