Menu

Lukas Podolski porozumiał się z FC Koeln

Lukas Podolski porozumiał się z FC Koeln
34-letni obecnie mistrz świata z 2014 od dwóch lat występuje w lidze japońskiej w barwach Vissel Kobe. (Fot. Getty Images)
Urodzony w Polsce niemiecki piłkarz Lukas Podolski porozumiał się z FC Koeln i po zakończeniu sportowej kariery zamierza wrócić do Kolonii. Na razie jego rola w klubie nie jest znana. Mają ją ustalić wspólnie - zawodnik i władze.
Reklama

Jeszcze niedawno Podolski przyznał, że marzy o występie na igrzyskach w Tokio. Teraz już wiadomo, że jest to niemożliwe, bo nie znalazł się on na liście 50 piłkarzy, jakich zgłosił niemiecki związek.

34-letni obecnie mistrz świata z 2014 od dwóch lat występuje w lidze japońskiej w barwach Vissel Kobe. Jak skończy mu się tam kontrakt, chce nadal grać w piłkę. To w FC Koeln jest wykluczone, ale klub zaproponował mu inne rozwiązanie.

"Nie tylko chcielibyśmy związać się z Lukasem krótkoterminowo, ale również po zakończeniu jego piłkarskiej kariery widzimy go w naszym klubie" - napisano na stronie FC Koeln.

Również Podolski jest zadowolony z rozmów, jakie przeprowadził w Kolonii. "Już się cieszę na wspólne projekty i na to, że razem będziemy planować, jak mogę pomóc klubowi. Kolonia była, jest i będzie moją ojczyzną, a FC moim klubem" - zaznaczył.

Prezes FC Koeln dodał, że Podolski jest idolem całego pokolenia kibiców. "I zawsze drzwi będą dla niego otwarte" - zaznaczył Werner Wolf.

Niemiecki piłkarz grał w barwach FC Koeln w sumie przez czternaście lat. Teraz - po wygaśnięciu kontraktu w Kobe - prawdopodobnie będzie karierę kontynuować w tureckim zespole Antalyaspor.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 21.09.2020
  GBP 4.876 złEUR 4.480 złUSD 3.796 złCHF 4.156 zł

  Sport


  Sport

  Reklama