Luis Suarez przeszedł operację

Pod znakiem zapytania stanął jego występ w finale Pucharu Hiszpanii i turnieju Copa America. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Barcelony Luis Suarez poddał się wczoraj zabiegowi artroskopii kolana - poinformował w komunikacie klub. Nie wiadomo, ile Urugwajczyk będzie pauzował, ale pod znakiem zapytania stanął jego występ w finale Pucharu Hiszpanii i turnieju Copa America.

Na operację 32-letni napastnik zdecydował się dwa dni po odpadnięciu przez Barcelonę z Ligi Mistrzów po porażce 0:4 z Liverpoolem w rewanżowym spotkaniu półfinałowym. Właśnie te rozgrywki były głównym celem zespołu ze stolicy Katalonii w tym sezonie.

We wtorek Suarez, który zdobył dla Barcelony 25 goli we wszystkich rozgrywkach 2018/19, spędził na boisku 90 minut, ale na kłopoty z prawą łękotką miał narzekać od dłuższego czasu. M.in. z tego powodu jesienią nie zagrał w towarzyskich meczach reprezentacji.

Barcelonę, która zapewniła sobie już mistrzostwo kraju, 25 maja czeka finał Pucharu Króla z Valencią. Z kolei 14 czerwca w Brazylii rozpocznie się turniej Copa America z udziałem ekipy Urugwaju.