Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lotnisko w Szymanach chce mieć stałe przejście graniczne

Lotnisko w Szymanach chce mieć stałe przejście graniczne
Port lotniczy w Olsztynie chce podnieść swój prestiż. (Fot. Twitter/@KonradMajszyk)
Do końca miesiąca zarząd portu lotniczego Olsztyn Mazury w Szymanach złoży do MSWiA wniosek o nadanie mu statusu lotniska ze stałym przejściem granicznym. W ocenie prezesa portu, podniesie to atrakcyjność lotniska w Szymanach.
Reklama

Prezes portu lotniczego Olsztyn Mazury w Szymanach Tomasz Kądziołka poinformował, że obecnie, gdy na lotnisku w Szymanach wyląduje samolot, którego pasażerowie czy obsługa wymagają odprawy granicznej, zdarza się, że trzeba czekać, aż celnicy i straż graniczna przyjadą z Olsztyna.

"Czasem to trwa cztery czy pięć godzin. Gdy obsługa będzie stała, atrakcyjność portu w Szymanach wzrośnie" - zauważył Kądziołka i dodał, że lotnisko spełnia wszystkie kryteria, by nadać mu status stałego przejścia granicznego (chodzi m.in. o wymaganą prawem ilość lotów spoza strefy Schengen).

"Złożymy odpowiedni wniosek jeszcze w tym miesiącu. Sądzę, że decyzja resortu będzie znana w połowie roku" - dodał Kądziołka.

Aby podnieść status lotniska w Szymanach, wojewoda warmińsko-mazurski przekazał portowi specjalną komorę do transportu osób chorujących na choroby zakaźne. Oprócz komory wojewoda przekazał lotnisku zestawy jednorazowych ubrań i bielizny oraz 300 koców termicznych. Łączna wartość zakupów to 26 tys. zł.

W ubiegłym roku port lotniczy w Szymanach odprawił ponad 114 tys. pasażerów. Oprócz lotów cywilnych z lotniska korzysta często wojsko.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama