Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lotnisko Szczecin-Goleniów z rekordową liczbą pasażerów

Lotnisko Szczecin-Goleniów z rekordową liczbą pasażerów
Lotnisko Szczecin-Goleniów może poszczycić się rosnącym zainteresowaniem podróżnych. (Fot. Twitter/@CatalogSim)
Blisko 600 tys. pasażerów obsłużył w 2018 r. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów, wobec 2017 r. to wzrost o 11 proc. W tym roku lotnisko planuje zakończyć prace budowlane na powstającym terminalu cargo.
Reklama

"Wyniki są dobre i lepsze niż w 2017 r." - przekazał dziennikarzom prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Maciej Dziadosz.

"W 2018 r. obsłużyliśmy prawie 600 tys. pasażerów (...). W porównaniu z 2017 r. jest to wzrost na poziomie 11 proc., choć pierwsze trzy kwartały ub.r. były powyżej 20 proc. Niestety duży negatywny wpływ miało również zamknięcie lotów Ryanaira do Warszawy, które spowodowało tąpnięcie w liczbie pasażerów w czwartym kwartale" - dodał.

Dziadosz powiedział także, że w br. lotnisko planuje zwiększyć liczbę obsłużonych pasażerów o około 10 proc.

W letnim rozkładzie lotów ze Szczecina znajdują się cztery trasy; codziennie odbywają się loty do lotniska Londyn Stansted, po dwa razy w tygodniu do Liverpoolu i do Dublina oraz trzy razy w tygodniu loty do Krakowa.

Na lotnisku prowadzone są prace budowlane przy terminalu cargo; stan ich zaawansowania to około 40 proc. "Terminal cargo już widać, czyli konstrukcja słupowa jest już wystawiona. Jest także przygotowany plac, roboty idą zgodnie z harmonogramem. Planowane zakończenie prac budowlanych to czerwiec br., a oddanie obiektu w pełni do użytku to wrzesień br." - oznajmił Dziadosz.

"Terminal cargo to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku" - dodał Dziadosz.

W poniedziałek na lotnisku uruchomiono połączenie z Kopenhagą. Nowe połączenie ze stolicą Danii obsługują samoloty Scandinavian Airlines System.

Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów oddalony jest od Szczecina o 33 km. Ma połączenie kolejowe z trasą Goleniów-Kołobrzeg.

 

  Komentarze


  • Mówi jak jest
   6 kwietnia, 07:51

   Loty sa otwierane i za jakiś czas zamykane gdzie samoloty są pełne. Dlaczego? Niewiem. Kiedys z nich korzystałem ale procz Londynu i Krakowa sa tez inne miasta.

  • Alicja
   6 kwietnia, 09:59

   Fajny by byl lot Szczecin Rzeszow bez przesiadki w Warszawie. Moze by pomysleli?

  • Todo
   6 kwietnia, 13:36

   dlaczego zlikwidowano lot wizz szczecin - birmingham?????????????

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama