Menu

Lotnisko Dublin: Bagaż pod większą kontrolą

Lotnisko Dublin: Bagaż pod większą kontrolą
Rentgeny do prześwietlania bagażu będą zastąpione technologią CAT. (Fot. Getty Images)
Dublin Airport wkrótce rozpocznie wielką przebudowę systemu kontroli bezpieczeństwa bagażu, aby spełnić nowe unijne wymogi dotyczące wykrywania materiałów wybuchowych - informuje Independent.ie.
Reklama

Prace, które mają się rozpocząć w tym roku, będą polegały na wyburzeniu budynku do obsługi bagażu między Terminalem 1 a 2. Zostanie on zastąpiony pięciokondygnacyjnym obiektem, w którym znajdzie się m.in. rozbudowana hala bagażowa z nowym wyposażeniem oraz pomieszczenie kontrolne.

Zgodnie z nowymi przepisami zatwierdzonymi przez UE w 2011 r., istniejące systemy muszą zostać usunięte, a nowe - zainstalowane w określonym terminie.

Obecny system do wykrywania urządzeń wybuchowych w bagażu, funkcjonujący na wielu lotniskach w Europie, zazwyczaj opiera się na urządzeniach rentgenowskich.

Nowy standard wykrywania materiałów wybuchowych oznacza, że ​​lotniska muszą zainstalować bardziej zaawansowaną technologię, która może wykonywać komputerową tomografię osiową (CAT) bagażu.

Jak informuje Dublin Airport Authority (DAA), całkowity koszt przebudowy wyniesie około 13 mln euro.

Według wstępnych założeń, prace miały zakończyć się w 2023 r. Jednak wiadomo już, że ten termin jest nieaktualny. "Projekt będzie trudny ze względu na ograniczenia przestrzenne i strukturalne" - poinformował operator portu lotniczego, nie podając dokładnej daty ukończenia przebudowy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama