Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lotnisko Chopina obsłużyło od stycznia ok. 12 mln pasażerów

Lotnisko Chopina obsłużyło od stycznia ok. 12 mln pasażerów
Lotnisko Chopina cieszy się rosnącą frekwencją. (Fot. Facebook/ChopinAirport)
Warszawskie Lotnisko Chopina od stycznia do końca sierpnia br. obsłużyło blisko 12 mln pasażerów - poinformował port. To o 14 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem ub.r. Prawie 11 mln osób skorzystało z połączeń międzynarodowych.
Reklama

Dla porównania, w pierwszych ośmiu miesiącach 2017 roku w ruchu międzynarodowym było 10,7 mln pasażerów (w ruchu krajowym – 1,1 mln), z czego 27 proc. stanowili pasażerowie tranzytowi. W całym 2017 roku było ich 24 proc.

W sierpniu br. Lotnisko Chopina obsłużyło 1,9 mln podróżnych, czyli o 12,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

"Wszystko wskazuje na to, że pozycja warszawskiego lotniska jako atrakcyjnego punktu przesiadkowego w tej części Europy wciąż wzrasta. To efekt realizowanej strategii rozwoju ruchu tranzytowego" - przekazała cytowana w komunikacie dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Monika Zakrzewska.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 r. odprawiło 15,8 mln pasażerów – o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. W tegorocznym sezonie letnim port oferuje 123 połączenia regularne i 78 czarterowych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze.

 

    Komentarze


    Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
    Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

    Dodaj komentarz


    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 14.06.2019
    GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

    Sport


    Reklama