Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lotnisko Chopina obsłużyło od stycznia ok. 12 mln pasażerów

Lotnisko Chopina obsłużyło od stycznia ok. 12 mln pasażerów
Lotnisko Chopina cieszy się rosnącą frekwencją. (Fot. Facebook/ChopinAirport)
Warszawskie Lotnisko Chopina od stycznia do końca sierpnia br. obsłużyło blisko 12 mln pasażerów - poinformował port. To o 14 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem ub.r. Prawie 11 mln osób skorzystało z połączeń międzynarodowych.
Reklama

Dla porównania, w pierwszych ośmiu miesiącach 2017 roku w ruchu międzynarodowym było 10,7 mln pasażerów (w ruchu krajowym – 1,1 mln), z czego 27 proc. stanowili pasażerowie tranzytowi. W całym 2017 roku było ich 24 proc.

W sierpniu br. Lotnisko Chopina obsłużyło 1,9 mln podróżnych, czyli o 12,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

"Wszystko wskazuje na to, że pozycja warszawskiego lotniska jako atrakcyjnego punktu przesiadkowego w tej części Europy wciąż wzrasta. To efekt realizowanej strategii rozwoju ruchu tranzytowego" - przekazała cytowana w komunikacie dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Monika Zakrzewska.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 r. odprawiło 15,8 mln pasażerów – o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. W tegorocznym sezonie letnim port oferuje 123 połączenia regularne i 78 czarterowych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.02.2019
  GBP 4.910 złEUR 4.324 złUSD 3.833 złCHF 3.808 zł

  Sport


  Reklama