Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Loteria Ryanair": Internauci rezerwują bilety w nadziei na odszkodowanie

Dziesiątki odwołanych lotów i widmo strajku pracowników - to nie jest łatwy okres dla Ryanaira. (Fot. Getty Images)
2 tys. odwołanych lotów, 400 tys. poszkodowanych pasażerów, 6 tygodni przewidywanych zakłóceń w ruchu Ryanaira. Zdaniem 'Irish Independent', dodatkowo strajkiem grożą piloci. Niektórzy z klientów linii lotniczych chcą jednak wykorzystać chaos na swoją korzyść.
Reklama

Do końca października irlandzkie tanie linie odwołały od 40 do 50 połączeń każdego dnia. Szef Ryanaira Michael O’Leary tłumaczył decyzję chęcią poprawienia punktualności całego systemu, gdyż spadła ona poniżej 80 proc. w pierwszych dwóch tygodniach września.

Oprócz tego Ryanair chce oddać pracownikom zaległe urlopy. "Zgodnie z wymogami IAA, Ryanair musi rozliczyć zaległe urlopy dla pracowników do 31 grudnia 2017 roku, aby przejść do kolejnego kalendarza od 1 stycznia 2018" – napisano w komunikacie.

Przyczyną kłopotów Ryanaira był również fakt masowego przechodzenia pilotów do linii Norwegian Air. Od początku roku pracodawcę zmieniło 140 osób. Irlandzki przewoźnik gorączkowo poszukuje nowych ludzi, oferując za podpisanie kontraktu bonusy w wysokości €10 tysięcy - informuje “Irish Independent”.

Na początku września linie Norwegian Air poinformowały o planowanym jeszcze na ten rok uruchomieniu w Dublinie nowej bazy dla pilotów. Początkowo załoga liczyć będzie 40 osób. Obecnie irlandzki oddział przewoźnika — Norwegian Air International – ma swoją siedzibę główną na dublińskim lotnisku. Pracuje w niej 80 osób.

Tymczasem piloci pracujący aktualnie dla Ryanaira grożą strajkiem, jeśli warunki zatrudnienia się nie poprawią. Wczoraj w Dublinie odbyły się 3 zebrania, podczas których dyskutowano nad głosowaniem w sprawie akcji protestacyjnej. W rozmowach wzięło udział 120 pilotów.

W trudnej sytuacji Ryanaira szansę na łatwy zarobek upatrzyli sobie użytkownicy Twittera. W sieci pojawiła się akcja “Ryanair Lottery”. "Gra" polega na kupowaniu biletu za €9,99 w nadziei, że lot zostanie odwołany. Jeśli tak się stanie, dana osoba ma szansę odzyskać średnio €400 odszkodowania.

Zgodnie z przepisami unijnymi, przy odwołaniu lotu z krótkim wyprzedzeniem, pasażerowie mają prawo do refundacji kosztu zakupu biletu lub zmiany rezerwacji na inny lot. Ponadto mogą się ubiegać o odszkodowanie w wysokości 250-600 euro.

Choć lista odwołanych rejsów została już ujawniona, to jednak jeszcze możliwe jest, że piloci przegłosują wszczęcie strajku, co dodatkowo powiększy trwający w Ryanairze chaos.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama