Long autorem najszybciej zdobytej bramki w historii Premier League

Shane Long zapisał się swoim golem w historii Premier League. (Fot. Getty Images)
Irlandczyk Shane Long został autorem najszybciej zdobytej bramki w historii Premier League, czyli rozgrywek o mistrzostwo Anglii od 1992 roku. Piłkarz Southampton trafił do siatki niecałe osiem sekund po rozpoczęciu wyjazdowego, zaległego meczu z Watfordem (1:1).

Podanie do tyłu ze środka boiska i nieudane wybicie piłki przez obrońcę to wszystko, co zdążyli zrobić gospodarze. Przejął ją Long, który podbiegł kilka metrów w stronę bramki i przelobował wychodzącego z bramki Bena Fostera. Jak zmierzono, od pierwszego gwizdka minęło 7,69 s.

Poprzedni rekord należał do Ledleya Kinga, który uzyskał gola dla Tottenhamu Hotspur 9,9 sekundy po rozpoczęciu spotkania z Bradfordem w 2000 roku.

"Świętym" nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do końca spotkania. W 90. minucie po zamieszaniu pod bramką gości wyrównał Andre Gray.

W składzie Southampton cały mecz rozegrał Jan Bednarek, który pod koniec pierwszej połowy zobaczył żółtą kartkę.

Jego zespół ma 37 punktów i na trzy kolejki przed końcem sezonu o sześć wyprzedza znajdującą się w strefie spadkowej drużynę Cardiff City. Watford awansował na siódme miejsce z 50 "oczkami".

W drugim wczorajszym spotkaniu Premier League Tottenham Hotspur pokonał u siebie Brighton & Hove Albion 1:0 dzięki bramce zdobytej w końcówce przez Duńczyka Christiana Eriksena. "Koguty" z dorobkiem 70 pkt umocniły się na trzecim miejscu, Brighton ma 34 i walczy o utrzymanie. Liderem jest Liverpool, który zgromadził 88.