Long authored the fastest scored goal in Premier League history

Shane Long zapisał się swoim golem w historii Premier League. (Fot. Getty Images)
Irishman Shane Long has been the author of the fastest scored goal in the history of the Premier League, that is, the championship for England championship since 1992. The Southampton footballer hit the grid less than eight seconds after starting the away, overdue match with Watford (1: 1).

Podanie do tyłu ze środka boiska i nieudane wybicie piłki przez obrońcę to wszystko, co zdążyli zrobić gospodarze. Przejął ją Long, który podbiegł kilka metrów w stronę bramki i przelobował wychodzącego z bramki Bena Fostera. Jak zmierzono, od pierwszego gwizdka minęło 7,69 s.

Poprzedni rekord należał do Ledleya Kinga, który uzyskał gola dla Tottenhamu Hotspur 9,9 sekundy po rozpoczęciu spotkania z Bradfordem w 2000 roku.

"Świętym" nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do końca spotkania. W 90. minucie po zamieszaniu pod bramką gości wyrównał Andre Gray.

W składzie Southampton cały mecz rozegrał Jan Bednarek, który pod koniec pierwszej połowy zobaczył żółtą kartkę.

Jego zespół ma 37 punktów i na trzy kolejki przed końcem sezonu o sześć wyprzedza znajdującą się w strefie spadkowej drużynę Cardiff City. Watford awansował na siódme miejsce z 50 "oczkami".

W drugim wczorajszym spotkaniu Premier League Tottenham Hotspur pokonał u siebie Brighton & Hove Albion 1:0 dzięki bramce zdobytej w końcówce przez Duńczyka Christiana Eriksena. "Koguty" z dorobkiem 70 pkt umocniły się na trzecim miejscu, Brighton ma 34 i walczy o utrzymanie. Liderem jest Liverpool, który zgromadził 88.