Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Lonely Planet": Trzeba odwiedzić szkockie Szetlandy

"Lonely Planet": Trzeba odwiedzić szkockie Szetlandy
Taki widok zapiera dech w piersiach. (Fot. Getty Images)
Wyspy Szetlandzkie w Szkocji znalazły się w prestiżowym rankingu 'Lonely Planet'. Australijski przewodnik wybrał 10 miejsc na świecie, które warto odwiedzić w tym roku - informuje BBC.
Reklama

Archipelag na Oceanie Atlantyckim, około 200 km na północ od wybrzeży Wielkiej Brytanii, to jedyne miejsce w UK, które znalazło się w zestawieniu (na 6. miejscu). Wygrały Tatry Wysokie na Słowacji, a tuż za nimi uplasował się Madryt. 

Przewodnik chwali Szetlandy przede wszystkim za ich naturalne piękno. "Osoby, które tam się wybiorą, w nagrodę otrzymają niesamowite nadmorskie szlaki, nieskażoną dziką przyrodę i legendarne sklepy z fish and chips" - czytamy w uzasadnieniu "Lonely Planet". 

"Najpierw poobserwuj z urwistych przylądków wydry i orki, a wieczorem przejdź się do jednego z pubów w Lerwick" - dodano.

"Wysokie klify, łagodne wzgórza i spektakularne ptactwo - tym porywającym miejscem rządzi natura. Podróżni będą urzeczeni pięknem wyspy i gościnnymi mieszkańcami" - zauważa Tom Hall z wydawnictwa "Lonely Planet".

Innym powodem, dla którego warto odwiedzić to magiczne miejsce, jest festiwal ognia Up Helly Aa. Odbywa się on co roku, od końca XIX wieku, w ostatni wtorek stycznia w Lerwick.

Lokalny radny, Steven Coutts, zaznacza,  że "Szetlandy od dawna są znane jako miejsce przyjazne dla podróżnych". "Wspaniale jest być częścią najlepszej dziesiątki Lonely Planet" - dodaje.

Festiwal ognia Up Helly Aa w szkockim Lerwick. (Fot. Getty Images)

10 najlepszych wakacyjnych kierunków w Europie:

 1. Wysokie Tatry, Słowacja
 2. Madryt, Hiszpania
 3. The Arctic Coast Way, Islandia
 4. Hercegowina, Bośnia i Hercegowina
 5. Bari, Włochy
 6. Szetlandy, Szkocja
 7. Lyon, Francja
 8. Liechtenstein
 9. Vevey, Szwajcaria
 10. Istria, Chorwacja
 

  Komentarze


  • Zdzis
   22 maja, 19:34

   Całkowicie zgadzam się z ta opinia. Przepiękne miejsca, robiące wrażenie na podróżnych. Piękno dzikiej natury, wspaniałe widoki warte zapamiętania. Wystarcza 3 lub 4 dni żeby wszystko zwiedzić i nacieszyć oczy cudownymi widokami. Polecam.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama