Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyńskie metro ocenzurowało reklamę z nagimi plecami kobiety

Londyńskie metro ocenzurowało reklamę z nagimi plecami kobiety
Reklama przed i po przeróbce. (Fot. Heist Studios)
Reklamę ukazującą modelkę topless nakazał usunąć klientowi Transport for London. Nie pomogły tłumaczenia, że kobieta widoczna jest tylko z tyłu.
Reklama

Reklama rajstop była pierwszą kampanią agencji Heist Studios w londyńskim metrze. Na zdjęciu, zrobionym modelce od tyłu, nie widać w ogóle biustu, jednak przewoźnik nakazał firmie zasłonięcie części pleców na wysokości piersi.

“TfL zastrzega, że w metrze nie ma możliwości prezentowania modelek topless. Rozumiem, że zdjęcie pokazuje tylko nagie plecy, ale nadal przedstawia kobietę topless. Jeśli dodamy przynajmniej króciutki top na plecach, to powinno przejść” - napisał TfL w ujawnionym przez “Evening Standard” e-mailu do dyrektora artystycznego Heist, Edzarda van der Wycka.

Agencja uważa, że zastrzeżenia TfL są przesadzone.

“Byliśmy bardzo podekscytowani możliwością pokazania zdjęcia tancerki noszącej nasze rajstopy, szczególnie w czasach, gdy reklamy damskiej bielizny są tak mocno nasycone seksem. Jednak wygląda na to, że odsłonięte plecy kobiety są nie do zaakceptowania” - denerwuje się Ellie Howard, szef działu komunikacji Heist.

Wytyczne TfL zakazują reklam, które ukazują "mężczyzn, kobiety lub dzieci oraz nagie lub półnagie postaci w jawnie seksualnym kontekście".

Dodatkowo, w ubiegłym roku burmistrz Londynu Sadiq Khan oświadczył, że TfL nie będzie więcej prezentował reklam, które mogą wywoływać u odbiorców złe samopoczucie i kompleksy.

 

  Komentarze


  • Gość 041
   13 października 2017, 06:49

   jeszcze trochę to kobiety będą pokazywać w barkach.... A rajstopy tylko stopę może będzie widać ....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama