Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyńskie City straci przez Brexit 10,5 tys. stanowisk

Londyńskie City straci przez Brexit 10,5 tys. stanowisk
Aż 33 proc. firm sektora finansowego publicznie zapowiedziało, że ma zamiar przenieść część operacji lub pracowników poza Wielką Brytanię w związku z jej wyjściem z Unii Europejskiej. (Fot. Thinkstock)
10,5 tys. miejsc pracy, głównie w londyńskim sektorze finansowym zniknie w W. Brytanii pierwszego dnia po jej wyjściu z Unii Europejskiej - oszacowała w raporcie firma doradcza Ernst & Young (EY). Jak oceniła, najwięcej skorzystają na tym Dublin i Frankfurt.
Reklama

Autorzy raportu podkreślili, że nowe dane szacunkowe są niższe od prognozy z ubiegłego roku, kiedy to oceniano, że Wielka Brytania straci 12,5 tys. miejsc pracy.

Jak jednak zaznaczono w raporcie, zapowiedzi firm wskazują na to, że oprócz stanowisk technicznych z Londynu wyprowadzi się także wiele osób pracujących na pozycjach menedżerskich.

Jak wynika z badania EY, aż 33 proc. firm sektora finansowego publicznie zapowiedziało, że ma zamiar przenieść część operacji lub pracowników poza Wielką Brytanię w związku z jej wyjściem z Unii Europejskiej.

Szef działu usług finansowych EY Omar Ali zaznaczył, że w ciągu ostatniego roku firmy "znacząco rozwinęły swoje plany" i mogą teraz dokładniej ocenić skalę proponowanych zmian.

Ali podkreślił jednocześnie, że piątkowe porozumienie polityczne Wielkiej Brytanii z Unią Europejską w sprawie pierwszego etapu negocjacji o opuszczeniu Wspólnoty "wywołało ulgę w całym City" i "dało sygnał, że naszą intencją jest ustalenie jak najszybciej okresu przejściowego".

Jego zdaniem, taki rozwój sytuacji "ma zasadnicze znaczenie dla uniknięcia dalszego zwiększania ryzyka dla systemu i przyszłej pozycji brytyjskiej branży finansowej".

Formalną decyzję w sprawie zakończenia pierwszego etapu rozmów podejmą w tym tygodniu przywódcy państw unijnych podczas szczytu Rady Europejskiej w Brukseli.

Wcześniej podobne szacunki dotyczące możliwej utraty miejsc pracy przedstawiał także brytyjski Bank Centralny, który ostrzegał przed likwidacją około 10 tys. stanowisk.

 

  Komentarze


  • Ustawiony
   12 grudnia 2017, 16:45

   Artykol o londynskim city , a na zdjeciu Canary Wharf . Ciekawe co trzeba umiec zeby pracowac w Londynku jako redaktor .?

  • Robi
   12 grudnia 2017, 17:26

   UK traci miljardy funtow przez brexsit laczenie z miejscami pracy ze Road Brytyjski I Parliament nie widzi ze prowadza kraj do ruiny gospodarczej.

  • Buba
   12 grudnia 2017, 17:36

   Czesc ~Ustawiony. Pomyslalem o tym samym. Pozdrawiam

  • Madry
   12 grudnia 2017, 17:55

   Bo to jest londynskie city dwa tluki

  • City/Canary Wharf
   12 grudnia 2017, 19:04

   City of London - jendostka administracyjna, centralna czesc Londynu. Financial City of London miesci sie w City of London oraz na Canary Wharf. W ostatnich latach ze wzgledu glownie na powierzchnie biurowa Canary Wharf staje sie lub nawet stalo juz - glownym miejscem Financial City. Najgorsze, ze ludzie chca zablysnac. A tu Nie wychodzi. Ale Nie jestem Czytelnikiem czy innym ruskim agentem, wiec dodam, ze Brytyjczycy Nie maja o tym pojecia tez. Co Nie znaczy, ze Nie mozemy blyszczec na ich tle. Starajmy sie, Rodacy. Robcie wszystko bysmy nie musieli sie wstydzic siebie.

  • Md
   12 grudnia 2017, 19:45

   Polaki jak to często bywa, odchodzą od tematu i dyskutują niepotrzebnie...
   Ciekawe co robi THC, że jeszcze nie komentuje tego tematu :)

  • W szoku jestem, yyyyy
   12 grudnia 2017, 22:35

   Same ajnsztyny? Wszystkie maja tak duzo do powiedzenia na kazdy temat, tylko jakos ta wiedza nie chce sie przekladac na dyplomy i lepsza prace. Za to mniemania o sobie nie brak oraz przekonania, ze dookola sami idioci??? Dla niektorych wszystko jest zle: autorzy artykulow sa BE, zdjecia do artykulow sa BE, inni sa BE, tylko oni sami tacy madrzy i cacy :) Podobno Londynek szuka chetnych do pisania,wiec jest szansa wykazania sie omnibusy, w koncu wiecie jak wszystko zrobic lepiej! :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama