Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyński problem "seksu za wynajem" coraz poważniejszy

Londyński problem
Kobiety szukające pokoju lub mieszkania do wynajęcia w Londynie mogą doświadczać nadużyć ze strony landlordów. (Fot. Getty Images)
Oglądanie mieszkań wyłącznie dla pań zaaranżował jeden z największych londyńskich landlordów. Gest ten jest odpowiedzią na problem kobiet pod presją 'wynajmu za seks'.
Reklama

Ryan Prince, założyciel i szef filmy deweloperskiej UNCLE przyznał, że był zszokowany, gdy dowiedział się o skali praktyki stosowanej przez ludzi “dzierżących władzę i wpływy”. “Nie mogłem uwierzyć, ile kobiet jest nagabywanych, w różnej formie i na różne sposoby” - przyznał.

Według szacunków organizacji charytatywnej Shelter, w ciągu ostatnich 5 lat ofertę darmowego lub tańszego wynajmu w zamian za usługi seksualne usłyszało 250 tys. pań.

Ryan Prince zapewnił, że każda kobieta zainteresowana wynajmem jednego z jego apartamentów może poprosić o spotkanie z żeńskim pracownikiem firmy. UNCLE posiada 2 bloki mieszkalne w New Cross oraz Stockwell i właśnie kończy 45-piętrowy wieżowiec w Elephant & Castle.

“Sposób zachowania, o jakim mówi raport Shelter, jest skandaliczny i różny do tego, jak działamy w naszej firmie. Wynajmujący w Wielkiej Brytanii są traktowani jak obywatele drugiej kategorii, a ten dokument wskazuje na to, że kobiety są w najgorszym położeniu” - zauważyła Kassy Essiet, menadżer w UNCLE Elephant & Castle.

Oferowanie wynajmu w zamian za seks może być potraktowane jak przestępstwo, za które grozi do 7 lat pozbawienia wolności. Jak dotąd, według “Evening Standard”, nikogo jednak nie skazano z tego tytułu.

 

  Komentarze


  • ,,,
   9 marca, 17:15

   No a jak kobiety same wynajmują sobie cokolwiek w Londynie jeśli nie są wysoko wykwalifikowanymi specjalistkami i nie zarabiają sporych pieniędzy tylko np.glodowe 1100-1200 czy 1500 funtow? W większości zawodów takie właśnie są płace

  • Ziutek
   9 marca, 18:49

   pokoj wynajme dla pani i jeszcze dam fasolke z puszki...

  • THC
   9 marca, 20:37

   Nikt nikogo nie zmusza do niczego. Same daja. hue hue hue ;D

  • THC
   9 marca, 21:25

   Ja tez wynajmowalem szopke w ogrodzie bratom w turbanach ! Hue hue

  • Xx
   9 marca, 22:30

   Dla Czytelnika i THCe to normalne codziennie dają dupy na prawo i lewo... Debile........

  • THC
   10 marca, 11:24

   Spakowani? hue hue hue ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama