Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyński Shard olśniewa w święta [WIDEO]

Londyński Shard olśniewa w święta [WIDEO]
Zainstalowanie i przetestowanie świateł na budynku zajęło 4 tys. godzin. (Fot. Getty Images)
Najwyższy budynek w Londynie przeszedł już świąteczny lifting. Od wczoraj 20 pięter The Shard zapala się na kolorowo i daje każdego wieczora niezwykły świetlny pokaz.
Reklama

Tegoroczna iluminacja oparta jest na motywie "odbicia" i odzwierciedla zmieniające się kolory nieba - od złotych wschodów słońca po ciemnoniebieskie nocne niebo. Kolorowy 30-minutowy pokaz startuje co pół godziny, od 16:00 do 1:00 w nocy. 

Świąteczne show, które można podziwiać na najwyższym w Europie Zachodniej budynku, potrwa przez cały grudzień, a jego kulminacją będzie specjalny wieczór sylwestrowy.

"Jako latarnia morska nowoczesnego Londynu, chcieliśmy w te święta zrobić coś wyjątkowego. Zachęcamy londyńczyków i turystów, aby spojrzeli w górę i podziwiali nocne niebo rozświetlane przez The Shard" - zaznacza Michael Baker z Real Estate Management (REM), który zarządza najwyższym wieżowcem Londynu.

Do stworzenia iluminacji wykorzystano ponad 550 diod LED o wysokiej rozdzielczości. Użyto też 8 tys. metrów kabli, co odpowiada długości 956 dwupoziomowych londyńskich autobusów.

Zainstalowanie i przetestowanie świateł na budynku zajęło 4 tys. godzin.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama