Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyńska gmina zapowiada kary za trzymanie śmieci w ogródkach

Londyńska gmina zapowiada kary za trzymanie śmieci w ogródkach
Jedna z zanieczyszczonych posesji na terenie Greenwich. (Fot. Greenwich Council)
Do £2,5 tys. mandatu może grozić mieszkańcom gminy Greenwich (wschodni Londyn), którzy gromadzą przed domami i w ogródkach duże ilości śmieci. Jak informują media, zaostrzenie kar już przynosi efekty.
Reklama

Gmina Greenwich wypowiedziała wojnę niechlujnym mieszkańcom, wysyłając do nich wezwania do posprzątania terenu posesji (Community Protection Notice). W przypadku niezastosowania się do ostrzeżenia, śmieci będą przymusowo usunięte przez pracowników komunalnych, a rachunek przesłany właścicielowi domu. Dodatkowo może on zostać ukarany mandatem do £2,5 tys.

Według ITV, zaostrzenie kar już przynosi efekt – po otrzymaniu wezwania właściciele 2 domów w Plumstead i Woolwich, w których odpady przesłaniały mieszkańcom widok z okien, uprzątnęli swoje podwórka.

“Używanie ogródka jako śmietnika pokazuje niesamowity brak szacunku dla sąsiadów i społeczności. Gmina użyje całej swojej władzy, aby stać na straży czystości ogrodów i przestrzeni publicznych. Jednocześnie ostrzegamy, że niedostosowanie się do Community Protection Notice jest przestępstwem” - przekazała radna Jackie Smith, członkini gabinetu bezpieczeństwa wspólnotowego i środowiska.

Akcja Greenwich Council jest częścią szerszej kampanii prowadzonej przez urzędników na rzecz poprawy czystości tej stołecznej gminy.

 

  Komentarze


  • Jas
   14 marca, 11:45

   Mieszkania i podwórza gdzie mieszkaja muzułmanie zlustrujcie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama