Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyńczycy identyfikują się ze swoim miastem bardziej niż z UK, Anglią i Europą

Londyńczycy identyfikują się ze swoim miastem bardziej niż z UK, Anglią i Europą
Mieszkańcy Londynu czują się bardzo związani ze swoim miastem... (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Londynu identyfikują się bardziej ze swoim miastem niż Anglią, Wielką Brytanią czy Europą - wynika z najnowszych badań. Poproszeni o określenie swojej tożsamości, 46% ankietowanych odpowiedziało po prostu: 'londyńczyk'.
Reklama

Jedna czwarta przebadanych przez Queen Mary University of London uważa siebie przede wszystkim za Europejczyków, 17% za Brytyjczyków, a tylko 12% za Anglików.

W pytaniu o poczucie przynależności w skali od 0 do 11 odpowiedź “londyńczyk” uzyskała najwyższy wynik – średnio 7,7. Kolejne miejsca zajął “Brytyjczyk” - 7,4%, “Anglik” - 6,6, a na końcu “Europejczyk” - 4,9.

Według raportu autorów badania, nieco większa część zwolenników Brexitu utożsamiała się z Wielką Brytanią niż Londynem.

Badaczy zaskoczył fakt, że nawet osoby w wieku 18-24 lat częściej postrzegały siebie jako londyńczyków niż Europejczyków.

“Londyn jest miastem niesamowitej różnorodności kulturowej, jednak mieszkańców – niezależnie od wieku, klasy społecznej i poglądów politycznych — łączy silne poczucie przynależności do stolicy” - informuje dr Javier Sajuria z uniwersyteckiego Mile End Institute.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama