Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn che pozostać w jednolitym rynku. Nie jest gotowy jednak płacić za dostęp

Londyn che pozostać w jednolitym rynku. Nie jest gotowy jednak płacić za dostęp
Słowa May o uszanowaniu brytyjskich zobowiązań miały odnosić się tylko do "konkretnych programów w okresie przejściowym". (Fot. Getty Images)
Według 'źródła w rządzie brytyjskim', na które powołuje się Reuters, Wielka Brytania nie jest gotowa płacić za dostęp do jednolitego rynku UE w okresie przejściowym po Brexicie.
Reklama

Agencja zwraca uwagę, że premier Theresa May, przemawiając we Florencji, opowiedziała się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w jednolitym rynku na obecnych zasadach w okresie przejściowym wynoszącym ok. dwóch lat.

Po przemówieniu szefowej rządu "źródło rządowe" oświadczyło, że Londyn zdecydowanie nie jest gotowy płacić za dostęp do jednolitego rynku i że słowa May o uszanowaniu brytyjskich zobowiązań odnosiły się tylko do "konkretnych programów w okresie przejściowym" - pisze Reuters.

Premier oświadczyła we Florencji m.in., że rząd w Londynie "będzie także chciał kontynuować współpracę w obszarach, które promują długoterminowy rozwój gospodarczy naszego kontynentu", i jest gotów wpłacać pieniądze na rzecz konkretnych programów i polityk, m.in. dotyczących nauki i badań rozwojowych, edukacji, kultury i wzajemnego bezpieczeństwa.

 

  Komentarze


  • Konrad
   24 września 2017, 13:09

   Coś mi się wydaje że ten Brexit to tylko na papierze. Zero pomysłu od strony Uk.a ta cała May ma brexit na czole. Nic pozytywnego z tego nie widzę. U mnie w robocie jest mniejszy export. Dobrze dla mnie. Ale jusz menadżerowie narzekają bo mniej w kieszeni. A 80% pracowników to Europa. Jusz niektórzy się zwalniają. I nikt nowy nie chce do nas do pracy.

  • Szary
   24 września 2017, 13:11

   A już się wydawało po przemówieniu we Florencji, że Tereska zaszła na ziemię....

  • Realy
   24 września 2017, 13:20

   Ja chcę siedzieć w klubie GoGo , ale nie jestem gotowy płacić striptizerkom ...
   Tak na serio, to ta czapla Tereska i reszta stada sprawia wrażenie jak by byli obłąkani ... chce coś mieć, ale nie chce za to płacić . Czarno to widzę .

  • THC
   24 września 2017, 14:13

   Kto nie lubi brac za darmo,tylko ze mi nikt nie daje,musze zapierniczac nawet w niedziele,dzis cieplo to rowerem objechalem,nie tak jak niektorzy audicami sie wożą,ale zazdrosc Pali,moze kiedys tez wsiade za takie kolko,jeszcze troche nadgodzin I sie uda.
   Na ta chwile pozdrawiam z moich paru metrow.
   Moze kiedys przezwycieze moja zawisc.Moze jak sam bede miec dzieci ?!

  • Wyspa tonie
   24 września 2017, 18:29

   Wczoraj agencja Moody's obniżyła rating Wielkiej Brytanii ale co się dziwić przy 1,5 bilionie (polskim bilionie 12 zer;) długu same procenty od tej kwoty przy rekordowo niskich stopach procentowych BoE to prawie 5 miliardów £ gdy BoE podwyższy stopy do poziomu chociażby inflacji to procenty od długu będą większe niż obecne wpłaty UK do Unii Europejskiej

  • Gosc 037
   25 września 2017, 07:40

   Brexit mean Brexit nie można mieć ciastko i je zejść UK nie a London Tak? Nie Brexit mean Brexit czyli 0% otwartego rynku dla całej UK włącznie z London City :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama