Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Wakacyjny strajk metra "uderzy w 2 miliony pasażerów"

Londyn: Wakacyjny strajk metra "uderzy w 2 miliony pasażerów"
Jeśli związkowcy nie dojdą do porozumienia z LO, tak w lipcu mogą wyglądać stacje metra. (Fot. Getty Images)
Ponad dwa miliony mieszkańców Londynu stoją w obliczu komunikacyjnego koszmaru. Ma to związek z lipcowym strajkiem, którym grożą pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym RMT - informuje 'Metro'.
Reklama

Głosowanie w sprawie strajku RMT (National Union of Rail, Maritime and Transport), który ma być protestem przeciwko redukcji zatrudnienia, rozpocznie się jutro. Związek liczy jednak na "przytłaczające poparcie" członków RMT.

Jeśli dojdzie do protestów, przystąpi do nich prawie 2 000 osób, a wśród nich pracownicy odpowiedzialni za sygnalizację i zasilanie. Skutki akcji strajkowej mogą dać się we znaki nawet 2 milionom podróżnym. Zgodnie z prawem, związek zawodowy musi powiadomić o każdym strajku dwa tygodnie przed jego planowaną datą - informuje Standard.co.uk.

"Jesteśmy teraz na ścieżce wojennej z London Underground" - podkreślił podczas wczorajszego walnego zgromadzenia w Manchesterze sekretarz generalny RMT, Mick Cash. "RMT nie zawaha się przed podjęciem strajku innych grup pracowniczych, jeśli będzie istnieć zagrożenie dla ich miejsc pracy" - dodał.

Strajk oznacza koszmar dla większości londyńczyków, dojeżdżających do pracy. (Fot. Getty Images)

Tymczasem cięcia stanowisk pracy są uwzględnione w programie transformacji przewidzianym przez Transport for London (TfL).

"W ciągu najbliższych trzech lat będziemy nadal zmniejszać koszty operacyjne, jednocześnie dokonując ulepszeń w naszym serwisie. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian zawsze konsultujemy się z pracownikami i związkami zawodowymi. Nasze działania nie zagrażają klientom i personelowi. Mamy nadzieję, że RMT będzie z nami współpracować" - oświadczył rzecznik TfL.

"Evening Standard" podał wcześniej informację o ewentualnej akcji strajkowej w związku z narastającym sporem o emerytury. W liście do Chrisa Graylinga, ministra ds. transportu, związkowcy ostrzegli, że kroki podjęte w celu obniżenia przyszłych świadczeń emerytalnych lub znacznego zwiększenia składek członkowskich, spotkają się z odpowiednią reakcją.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama