Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: W pobliżu tych stacji metra zaoszczędzisz na czynszu i dojazdach

Londyn: W pobliżu tych stacji metra zaoszczędzisz na czynszu i dojazdach
Mieszkanie w pobliżu której stacji metra pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze? (Fot. Getty Images)
Mapę najdogodniejszych miejsc do życia w Londynie pod względem czasu podróżowania i wysokości czynszów opracował portal TotallyMoney. Na czele rankingu znalazła się stacja Seven Sisters na linii Victoria.
Reklama

TotallyMoney przygotował mapę londyńskiego metra obejmującą wysokość czynszów za lokale w pobliżu konkretnych stacji. Jako punkt wyjściowy specjaliści przyjmowali najdroższe lokalizacje, a następnie sprawdzali czas przejazdu do innych stacji na danej nitce.

Najkorzystniej w rankingu wypadło Seven Sisters, ze średnim tygodniowym komornym za jednosypialniane mieszkanie £209 i tylko kwadransem podróży od Green Park.

“Okazuje się, że londyńczycy płacą średnio £7,20 mniej za każdą minutę dojeżdżania. Dodatkowe 10 minut w łóżku każdego ranka może kosztować £3,7 tys. rocznie” - informuje “Evening Standard”.

Najkorzystniejszą linią pod względem dojazdów i kosztów wynajmu okazała się "centralka". W pierwszej "10" rankingu znalazły się Greenford, North Acton, East Acton oraz Redbridge – z niewygórowanym komornym i mniej niż 30 minutami podróży do Oxford Circus.

Najgorzej w porównaniu wypadły natomiast linie Northern oraz Piccadilly. Niezbyt dobrze wypadły stacje Turnham Green, Leicester Square, Convent Garden, Old Street, Moorgate oraz Bank.

Na ostatnim miejscu rankingu uplasowała się stacja Hammersmith, w pobliżu której za wynajem jednosypialnianego mieszkania trzeba płacić średnio £484 tygodniowo, przy relatywnie dużym oddaleniu od bardziej centralnych stacji.

W Londynie wciąż brakuje mieszkań, co powoduje, że ich ceny nieustannie rosną. (Fot. Getty Images)

Najlepsze stacje w rankingu:

 1. Seven Sisters
 2. Greenford
 3. North Acton
 4. Kingsbury
 5. Marylebone
 6. Edgware Road
 7. East Acton
 8. Redbridge
 9. Hatton Cross

Najgorsze stacje w rankigu:

 1. Hammersmith
 2. Turnham Greenford
 3. Old Street
 4. Morrgate
 5. Loughton
 6. Leicester Square
 7. Aldgate East
 8. Covent Garden
 9. Bank
 

  Komentarze


  • Lol
   17 maja, 19:08

   Londyn i oszczedzanie dobre żarty

  • Bzdury
   17 maja, 19:20

   W Londynie nie zaoszczedzisz, bo czynsze sa NIEBOTYCZNIE wysokie, dojazdy rowniez drogie i prawdopodobnie najdrozsze na Swiecie...W Londynie mozna sobie oszczedzac majac 100k rocznie, taka prawda

  • 23
   17 maja, 20:56

   Ceny z kosmosu za te lepianki.

  • Jj
   17 maja, 21:58

   @bzdury: nieprawda. W Londynie jestes w stanie cos odlozyc zarabiajac nawet 50k rocznie.

  • Krzysztof
   18 maja, 00:39

   nie nawidzę Londynu Wielka wiocha! W takim mieście płoty jak u dziadków na wsi za stodołą - tam gdzie pole! A te domy ! małe klitki takie gówna co sie ledwo trzymają i te kurki z goraca i zimna woda!!! - nikt mi przez 13 lat nie potrafił wyjaśnic? Swiatła w łazienkach na sznurek! he he ale WIOCHA. I wielka u ludzi ciemnota.Wiekszosc ludzi to robaki niedorozwiniete, którzy na kazdym kroku cos niszcza!nie szanuja tegoco inny zrobił. Najwieksza inwigilacja! podsłuciwanie rozmów telefonicznych! namierzania - lokalizacje!Głupie nawyki Angoli! - nielogiczne. Straciłem dom w polsce - gdym go miał t

  • Do Jj
   21 maja, 12:07

   Tak, tylko napisz jeszcze kto zarabia te 50 tysięcy rocznie...Podpowiem Ci, niewielu...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama