Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: TfL będzie zbierać dane z telefonów pasażerów metra

Londyn: TfL będzie zbierać dane z telefonów pasażerów metra
Dzięki analizie danych, w metrze ma być m.in. mniejszy tłok. (Fot. Getty Images)
Transport for London poinformował, że od 8 lipca br. zacznie wykorzystywać dane osób podróżujących londyńskim metrem. Wszystko po to, aby poprawić jakość usług - informuje Theinquirer.net.
Reklama

TfL, aby dowiedzieć się, gdzie ludzie są w danym momencie, zamierza śledzić adresy MAC - unikalne identyfikatory na dowolnym urządzeniu podłączonym do Wi-Fi.  

Londyński zarządca transportu tłumaczy, że będzie depersonalizował dane, maskując imiona wszystkich pasażerów. Zanim to jednak zrobi, pozyskane informacje zostaną dokładnie przeanalizowane przez zespoły ekspertów. 

TfL już w 2016 r. przeprowadził czterotygodniowy pilotaż, aby przetestować technologię gromadzenia danych Wi-Fi na 54 stacjach, w strefach 1-4. Zabrano wówczas ponad 509 milionów zdepersonalizowanych danych z 5,6 miliona urządzeń mobilnych, które - według TfL - pomogły poprawić podróże.

"Na przykład analiza wykazała, że ​​klienci podróżujący między King's Cross St Pancras a Waterloo korzystają z co najmniej 18 różnych tras, przy czym około 40 procent klientów nie korzysta z jednej z dwóch najpopularniejszych tras" - informuje Transport for London.

Korzyści ze zbierania danych, wśród których wymienia się efektywniejsze planowanie tras i alerty zatłoczenia, mają być widoczne jeszcze w tym roku. 

Klient, który nie chce, aby jego dane trafiały do TfL, może wyłączyć opcję Wi-Fi na swoich urządzeniach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama