Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Śledztwo wobec funkcjonariusza po śmierci aresztanta

Londyn: Śledztwo wobec funkcjonariusza po śmierci aresztanta
Śmierć 20-latka obiła się szerokim echem w Londynie. (Fot. Getty Images)
Niezależna komisja ds. skarg policyjnych (IPCC) poinformowała wczoraj o wszczęciu śledztwa ws. rażącego naruszenia obowiązków przez funkcjonariusza londyńskiej policji metropolitalnej, który w lipcu br. brał udział w zatrzymaniu 20-letniego Rashana Charlesa.
Reklama

Młody mężczyzna zmarł po tym, gdy podczas zatrzymania przez policjantów pospiesznie próbował połknąć mały pakunek, który - jak wykazały badania - zawierał mieszankę kofeiny i paracetamolu.

Jego śmierć wywołała kilkudniowe zamieszki w dzielnicy Hackney we wschodnim Londynie, w trakcie których protestujący starli się z policją, oskarżając ją o brutalność i instytucjonalny rasizm.

Wczoraj IPCC poinformowała, że jeden z policjantów interweniujących ws. Charlesa jest "objęty śledztwem ws. rażącego naruszenia obowiązków" i "mógł naruszyć standardy profesjonalnego zachowania w związku z zatrzymaniem i obezwładnieniem Rashana, a także wymaganym wsparciem medycznym".

Jak dodano, w toku badania skargi na działanie policjanta przejrzano nagrania z monitoringu i kamer, które mają na sobie funkcjonariusze w trakcie interwencji.

Policja metropolitalna w Londynie (Metropolitan Police) potwierdziła, że jest świadoma trwającego postępowania. Dodała, że "jest absolutnie kluczowe, aby wszystkie fakty dotyczące tego, co się stało, były ustalone najszybciej jak to możliwe przez niezależne zbadanie dostępnego materiału dowodowego".

"Wszyscy policjanci są w pełni świadomi, że zawsze ponoszą odpowiedzialność za swoje działania. Żaden oficer nie jest ponad prawem, a nawet nie chciałby być" - zaznaczono.

Jak podkreślono, rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie nie oznacza uznania policjanta za winnego, a ostateczna decyzja zostanie podjęta wspólnie we współpracy z IPCC.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama