Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Przez Brexit dwa razy więcej rasistowskich zachowań w sieci TfL

Londyn: Przez Brexit dwa razy więcej rasistowskich zachowań w sieci TfL
"Po referendum zdecydowanie odczuwa się zwiększoną wrogość wobec ludzi, którzy są inni". (Fot. Getty Images)
Przestępstwa na tle rasowym w sieci Transport for London (TfL) podwoiły się w ciągu czterech lat. To wina napięć związanych z Brexitem - uważa organizacja charytatywna, która walczy z 'hate crime'.
Reklama

Rose Simkins, dyrektor naczelna Stop Hate UK, wezwała dziś wszystkich polityków do złagodzenia retoryki, ponieważ najnowsze dane ujawniły gwałtowny wzrost przestępstw na tle rasowym i religijnym w usługach transportowych brytyjskiej stolicy. 

Zgodnie z danymi British Transport Police (BTP), w 2018/19 r. zgłoszono 1 143 wykroczenia w The Tube, London Overground, Docklands Light Railway (DLR), TfL Rail i Tramlink. To prawie dwa razy więcej niż 575 podobnych spraw odnotowanych w 2014/15 r. Z kolei większość z 1 081 przestępstw zgłoszonych w roku 2016/17 miała miejsce po referendum w sprawie Brexitu.

Agresywna retoryka polityków przenosi się na społeczeństwo. (Fot. Getty Images)

"Wcale mnie to nie dziwi. Po referendum zdecydowanie odczuwa się zwiększoną wrogość wobec ludzi, którzy są inni. Ma to związek z panującą niepewnością polityczną i hasłami antyimigracyjnymi, wykorzystywanymi w kampaniach" - zauważa Rose Simkins.

Standard.co.uk opisuje sytuację, do której doszło w październiku ub. roku w London Overground. Kobieta została uderzona pięścią tylko dlatego, że mówiła po hiszpańsku. Jej napastnik podobno oznajmił, że "nie powinna używać innego języka".

"Retoryka polityków jest naprawdę ważna, aby tego nie napędzać. Często słyszymy, jak właśnie politycy używają antagonistycznego i dzielącego języka" - zaznacza szefowa organizacji charytatywnej.

Simkins dodaje, że "instytucje takie jak Stop Hate UK, British Transport Police i rząd prowadzą kampanię na rzecz zwiększenia świadomości na temat zgłaszania przestępstw z nienawiści".

Do "hate crime" najczęściej dochodziło w London Overground, a także na liniach: Jubilee, Central, Northern i District.

 

  Komentarze


  • Policja Obywatelska
   8 maja, 18:06

   Organizacja charytatywna to jest taka gdzie charytatywnie się datki zbiera ;)

  • Fan Clarksona
   8 maja, 19:23

   Tak sie dziej poniewaz spoleczensto jest glupie i nieoczytane..

  • Marian Wąsowski
   9 maja, 07:34

   Ludzie ze wschodniej Europy pracują tu za kawałek chleba i są poniżani za to .
   Smutne ...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama