Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Pożegnanie Konsula Generalnego, powitanie nowego zastępcy Ambasadora RP

Londyn: Pożegnanie Konsula Generalnego, powitanie nowego zastępcy Ambasadora RP
Ambasador Arkady Rzegocki podczas uroczystego wieczoru w Ambasadzie RP poinformował o zmianach personalnych w polskich placówkach dyplomatycznych w Londynie. (Fot. AC/Londynek.net)
Podczas piątkowych uroczystości związanych z obchodami święta niepodległości, Ambasador RP Arkady Rzegocki poinformował o istotnych zmianach personalnych w polskich placówkach dyplomatycznych w Londynie. Z Wielką Brytanią pożegnał się po 13 miesiącach pracy na stanowisku Konsula Generalnego RP Krzysztof Grzelczyk.
Reklama

"To był dla nas bardzo szczęśliwy rok. Po 13 miesiącach służby w Londynie przyszedł czas na podjęcie nowych wyzwań, tym razem za oceanem. Dziękuję moim współpracownikom w urzędzie konsularnym w Londynie za ten wspólnie spędzony czas, w wyjątkowo trudnych warunkach. Dziękuję naszym Rodakom żyjącym na Wyspach za to, że mnie i żonę z wielką życzliwością tu przyjęli. Mam nadzieję, ż do do zobaczenia - być może w Toronto, do którego zapraszam" - poinformował w swoim przemówieniu Krzysztof Grzelczyk, który od dzisiaj pełni funkcję konsula w kanadyjskim Toronto.

Grzelczyk był wojewodą dolnośląskim za poprzednich rządów PiS - w latach 2005-2007. Pełniąc funkcję szefa konsularnego w Londynie, rozstał się z lokalną polityką. 

Tymczasem nowym zastępcą Ambasadora RP w Londynie został minister Piotr Kobza, który pełnił funkcję charge d'affair w Ambasadzie RP w Hadze (Królestwo Niderlandów).

Obchody 99. rocznicy święta niepodległości w londyńskiej ambasadzie uświetnił występ muzyczny, podczas którego polskie pieśni patriotyczne śpiewał m.in. młody utalentowany organista z parafii w Balham - Jakub Gawrysiak.

 

  Komentarze


  • Maniu tek
   13 listopada 2017, 19:56

   Ambasador tak jak Konsul Generalny nie zrobili nic jak do teh pory , żeby pomóc wyciągnąć , Polaków którzy są przetrzymywani jak więźniowie w urągających warunkach i bez zarzutów w uk , w brytyjskich ośrodkach imigracyjnych !
   To są sprawy , zadania które przerastają ich , trzeba wymienić Ambasador też , na ludzi , którzy się nie boją ! ! ! ! !

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama