Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Polak strzelał do mechanika, bo nie chciał zapłacić za naprawę

Londyn: Polak strzelał do mechanika, bo nie chciał zapłacić za naprawę
Sąd zadecydował, że Polak trafi do więzienia na 14 lat. (Fot. Met Police)
26-letni Dariusz Łapiński został skazany na 14 lat więzienia. Polak otworzył ogień do pracownika jednego z warsztatów samochodowych w Londynie, w którym naprawiał auto.
Reklama

Do zdarzenia doszło 13 czerwca ubiegłego roku w Enfield w północnej części miasta. 28-letnia ofiara pracowała w garażu przy Hertford Road, gdy zauważyła, że zbliża się do niego dwóch mężczyzn w maskach. Jeden z nich trzymał broń palną.

28-latek rozpoznał głos Łapińskiego - klienta, z którym wcześniej nie zgadzał się przez telefon co do płatności. Gdy ofiara próbowała uciec, została uderzona pałką. Następnie mechanik znalazł schronienie za zaparkowanym samochodem - informuje Enfieldindependent.co.uk.

Łapiński nie dawał za wygraną - zaczął strzelać z broni palnej, uszkadzając przy tym kilka pojazdów. Następnie on i jego towarzysz opuścili Hertford Road, rozbijając szybę w innym aucie w warsztacie.

Podczas policyjnego śledztwa ustalono, że ofiara i Łapiński znali się wcześniej. Około miesiąca przed atakiem Polak kupił dwa Jaguary, które trafiły do warsztatu w Enfield. Łapiński chciał, aby jeden z nich naprawiono przy użyciu części z drugiego. Cenę ustalono na 750 funtów, ale Polak zapłacił jedynie 200.

Po jakimś czasie właściciele warsztatu odzyskali brakującą kwotę, ale Polak zażądał kolejnej naprawy auta - tym razem bezpłatnej. Mechanik nie zgodził się na to, więc mężczyzna zjawił się w warsztacie z bronią.

Napastnik po trzech dniach wpadł w ręce policji. W miniony piątek w Harrow Crown Court został uznany winnym posiadania broni palnej z zamiarem zagrożenia życia. Sąd zadecydował, że Dariusz Łapiński trafi do więzienia na 14 lat.

 

  Komentarze


  • Lola
   14 stycznia, 16:12

   To w koncu ile letni 26 czy 36 ?

  • Ziutek
   14 stycznia, 17:27

   Lola szuka meza, a on jest cieply.

  • Rob.J
   14 stycznia, 17:41

   Ale Jaja z tym wiekiem. Hihi. Niemogę

  • Do Rafal lewandowski
   15 stycznia, 04:18

   Bo tam bylo wykroczenie w ruchu drogowym a tu naiad z bronia w reku tak mowi prawo i wszystko w temacie I nie Salukis parowy bo Moho ciebie w ten sponson potraktowac przez takich jak on nas nie lub tutaj a takich frajerow sie nie szanuje

  • THC
   15 stycznia, 07:05

   Deportowac nieudacznika i patola. huehuehue ;D

  • TLUMACZENIE NA J. Polski
   15 stycznia, 14:10

   CZYTAJ ZEPSUTO MU I INNYM POLAKOM SAMOCHODY (PODMIENIONO CZESCI DOBRE NA WADLIWE) I NIE NAPRAWIONO A POBRANO ZAPLATE!!! DOKUMENTY MOT WYSTAWIANO NA INNE NAZWISKA ZEBYS NIE MIAL DOWODU I MUSIAL IM KARE PLACIC. W SKLEPACH Z CZESCIAMI (ANG.) ROWNIEZ PRZY ZAKUPIE CZESCI PYTAJA SIE O NUMER REJ. A POTEM NAGLE PODAJA CI TWOJE NAZWISKO I IMIE I ADRES DO POTWIERDZENIA W SKLEPIE PRZY ZAKUPIE TYLKO JEDNEJ CZESCI - TYLKO SKAD JE WZIELI WYSKOCZYLO W SYSTEMIE KOMPUTEROWYM W SKLEPIE SPRZEDAZOWYM???

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.02.2019
  GBP 4.910 złEUR 4.324 złUSD 3.833 złCHF 3.808 zł

  Sport


  Reklama