Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: NHS otworzy pierwszą klinikę dla młodych hazardzistów

Londyn: NHS otworzy pierwszą klinikę dla młodych hazardzistów
Dzieci uzależnione od hazardu nie tylko tracą pieniądze, ale przede wszystkim zdrowie. (Fot. Getty Images)
W brytyjskiej stolicy powstanie w tym roku pierwszy na Wyspach ośrodek, w którym dzieci i młodzi ludzie będą mogli leczyć się z uzależnienia od hazardu - informuje 'Metro'.
Reklama

Z pomocy National Problem Gambling Clinic w Londynie będą korzystać osoby w wieku od 13 do 25 lat. Ośrodek jest odpowiedzią NHS England na rosnące obawy, że gry online i ukierunkowane reklamy podsycają uzależnienie, w tym wśród dzieci. 

Szacuje się, że około 55 tys. młodych ludzi w wieku 11-16 lat ma poważny problem z hazardem. Raport Gambling Commission, opublikowany pod koniec ub. roku wykazał, że 14 proc. dzieci w tej grupie wiekowej przez tydzień straciło przez hazard średnio po 16 funtów. Dla porównania, 13 proc. spożywało w tym czasie alkohol, 4 proc. paliło papierosy, a 2 proc. zażywało narkotyki.

Jak młodzi ludzie tracili własne oszczędności? Zakładali się o gotówkę ze znajomymi, kupowali zdrapki i karty, żeby później grać o pieniądze - podaje Gambling Commission.

Z raportu wynika też, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy około 5 proc. 11-16-latków wydało własne oszczędności na gry hazardowe online, z czego 6 proc. skorzystało z konta rodzica lub opiekuna. 

"Związki między hazardem a stresem, depresją i problemami ze zdrowiem psychicznym rosną. Słyszymy zbyt wiele historii o utraconym życiu i zniszczonych rodzinach" - zauważa cytowany przez "Metro" dyrektor naczelny NHS England, Simon Stevens.

"Ta akcja pokazuje, jak poważnie NHS podchodzi do problemu uzależnienia od hazardu - nawet u młodych ludzi. Ale niech będzie jasne - przeciwdziałanie problemom związanym z uzależnieniem jest obowiązkiem wszystkich - zwłaszcza tych firm, które bezpośrednio się do tego przyczyniają" - podkreśla Stevens.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama