Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Metro stanie podczas wizyty Trumpa

Londyn: Metro stanie podczas wizyty Trumpa
Strajk ma trwać od 11 do 14 lipca. (Fot. Getty Images)
Związkowcy zapowiadają strajk londyńskiego metra. Jeśli dojdzie do protestu, zbiegnie się on z wizytą amerykańskiego prezydenta w brytyjskiej stolicy.
Reklama

Strajk ma rozpocząć się w środę, 11 lipca, o godz. 21:00, a zakończyć o godz. 12:01 w sobotę, 14 lipca.

Wizyta Donalda Trumpa w Londynie planowana jest na 13 lipca. W ten dzień w brytyjskiej stolicy ma się też odbyć wielka demonstracja przeciwników prezydenta USA.

Protesty w metrze to z kolei konsekwencja kolejnych nieudanych prób porozumienia pomiędzy pracownikami zrzeszonymi w związku zawodowym RMT i władzami London Underground (LU).

"Problemy maszynistów linii Piccadilly trwają od wielu lat i doprowadzają do kolejnych sporów. Niestety, kierownictwo LU jest głuche na nasze postulaty. Dlatego nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko ogłosić daty strajku" - oświadczył Mick Cash, sekretarz generalny RMT, cytowany przez "Metro".

Akcja protestacyjna uderzy w linię Piccadilly, która - zdaniem szefów związków - "starzeje się" i jest na niej zatrudniona niewystarczająca liczba kierowców.

"Granatową linią", która łączy centrum Londynu z lotniskiem Heathrow, podróżuje dziennie ok. pół miliona pasażerów.

Trump przyleci do Londynu 13 lipca. (Fot. Getty Images)

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama