Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Lotnisko City doczeka się własnej stacji metra?

Londyn: Lotnisko City doczeka się własnej stacji metra?
London City Airport walczy o własną stację metra. (Fot. Getty Images)
London City Airport i Transport for London (TfL) prowadzą rozmowy, które dotyczą budowy stacji Crossrail na lotnisku położonym w centrum brytyjskiej stolicy - informuje 'New Civil Engineer'.
Reklama

Informację o trwających negocjacjach potwierdził Peter Adams, główny dyrektor ds. rozwoju w London City Airport. Jak zaznaczył, rozmowy z TfL dotyczą ewentualnego włączenia stacji w przedłużenie Crossrail do Ebbsfleet.

Adams dodał, że lotnisko w pierwszej kolejności musi przygotować biznesowe uzasadnienie, aby wykazać, że projekt będzie opłacalny dla Transport for London - informuje "New Civil Engineer".

Budowa Crossrail przedłuża się w nieskończoność. (Fot. Getty Images)

Nowa linia Crossrail przebiega w odległości ok. 300 metrów na południe od lotniska, ale nie zatrzymuje się tam. Najbliższe stacje to Custom House Station, 25 minut spacerem na zachód i Woolwich Station po drugiej stronie rzeki.

Peter Adams podkreślał wcześniej, że brak Crossrail na lotnisku jest "utraconą szansą". Teraz zapewnia, że London City Airport "nie zrezygnuje z tej szansy i przedstawi plany naprawienia sytuacji. "Z okna na lotnisku patrzysz na tory Crossrail, przejeżdżające pociągi testowe i wydaje ci się, że straciłeś okazjęAle chcemy to zmienić" - zaznacza.

Stacja na London City Airport połączyłaby je bezpośrednio z portem lotniczym Heathrow.

Trasa Crossrail,  która ma złagodzić chroniczne zatłoczenie Londynu, miała zostać otwarta w grudniu 2018 r. Dzisiaj wiadomo, że projekt o wartości ponad 15 miliardów funtów najprawdopodobniej wystartuje dopiero w 2021 r., ponieważ "faza testowa okazała się trudniejsza niż początkowo sądzono".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama