Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Jutro wielki marsz przeciwko Brexitowi

Londyn: Jutro wielki marsz przeciwko Brexitowi
Szacuje się, że sobotnia demonstracja "Put It To The People" przyciągnie nawet 700 tys. osób. (Fot. Getty Images)
Jutro, tj. 23 marca, na ulice Londynu wyjdą dziesiątki tysięcy ludzi domagających się powtórzenia referendum ws. Brexitu. Protest odbędzie się zaledwie sześć dni przed datą planowanego opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię.
Reklama

W podobnym marszu w październiku ub. roku, przez centrum Londynu przemaszerowało nawet 700  tys. ludzi i był to największy antyrządowy protest od czasu wielkich demonstracji przeciwko wojnie w Iraku w 2003 roku. 

Szacuje się, że jutrzejsza demonstracja "Put It To The People" przyciągnie podobną liczbę wyborców którzy twierdzą, że wprowadzono ich w błąd, a kampania referendalna była oparta na kłamstwach. 

Organizatorzy wiecu, którzy stoją za kampanią "People's Vote", wzywają do rozpisania nowego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Ich zdaniem, tylko w ten sposób można wyjść z brexitowego impasu, za który odpowiedzialny jest brytyjski rząd i parlament. 

"23 marca, zaledwie sześć dni przed planowanym Brexitem, setki tysięcy ludzi przemaszerują przed parlamentem, z propozycją zażegnania kryzysu, który zagraża ich standardom życia, biznesowi i miejscom pracy. O tym dniu będziecie opowiadać swoim wnukom" - napisali w oświadczeniu organizatorzy marszu.

Marsz rozpocznie się o godz. 12:00 na Park Lane i skończy na Parliament Square przed siedzibą brytyjskiego parlamentu. Udział w proteście zapowiedziała grupa proeuropejskich posłów z wiodących partii politycznych, w tym była minister przedsiębiorczości, Anna Soubry oraz lider Liberalnych Demokratów, Vince Cable. 

 

  Komentarze


  • Trzeba tam byc!
   22 marca, 18:04

   Kazdy Polak, kazdy Europejczyk, powinien tam jutro byc. Zaczyna sie okolo poludnia. W okolicach Hyde Park Corner station. Wiec trzeba tam byc lub Ci. Ale nie ci Polacy, ktorzy przynosza kiche, dra ryje, przychodza z piwskiem. Takie marsze sa spokojne, usmiechniete, rodzinne. Kazda para nog i dobre nastawienie potrzebne jutro.

  • Miki
   22 marca, 18:05

   TAAAK 700 tys. chyba jak sobie przemnozycie razy 10.

  • Wódz
   22 marca, 20:23

   56 per cent of voters now back staying in the EU compared with 44 per cent who want to leave, according to the YouGov survey...Mozecie sobie przychodzic tysiacami a oni i tak zrobia co beda chcieli..To nie wasza sprawa,.

  • Malina
   22 marca, 20:32

   Miki co bys sie nie zdziwil. Ludzie wyjda na ulice bo maja juz dosc bezradnosci rzadu

  • Brexit
   22 marca, 20:43

   29 marzec - BREXIT BETRAYAL PROTEST

  • Darek
   22 marca, 21:18

   Po to ciagnąć - oddzielic UK od tej pijawki EU i Tuska , to prpaganda ze bedzie gorzej , Napewno UK zyska wiecej jako panstwo - wlasna polityka przyniesie wiecej korzysci niz czasem idiotyczne przepisy EU

  • Johny Bravo
   22 marca, 22:33

   Miki, myszka miki to ty no wiesz ta mala zniewieściala mysza od Walta D. Buhaaa haaaa

  • Czytelnik anonimowy
   22 marca, 22:57

   Kiedy RP wstępowała do Unii E znaliśmy spisane na kilkudziesięciu stronach warunki.Z pewnością było tak kiedy UK wstępowało do UE.Natomiast kiedy zarządzono referendum w UK nie podano żadnych warunków wystąpienia,nie poinformowano mieszkańców Zjednoczonego Królestwa jakie mogą być konsekwencje wystąpienia UK z UE.Wielki błąd :(

  • Bart
   22 marca, 23:02

   A Ci Polacy którzy oczekują Brexitu też powinni tam być?

  • @Rafal
   22 marca, 23:54

   Nie robi sie qpy we wlasne gniazdo

  • Krono
   23 marca, 00:44

   Tyllo hard uchromic moze tem kraj przed dewastacja Mariankow Vladow etc Pewnie w marszu bedziecie zasuwac prawa strona lub centralnie jak to bydlo ma w zwyczaju ..Tylko hard by mogli zostac ktorzy pokochali to miejsce a reszta Won swolocz na Ukraine .Hdzie THC gdzie czytelnik.Takmam prawo wyrazic swoja opinie i wuj wam do tego."P

  • Robol
   23 marca, 06:56

   ja jezdem za, a nawet przeciw...

  • Ewa
   23 marca, 07:51

   Chciałabym aby UK zostało w EU, ale nie tędy droga bo co potem? Brexitowcy też się zmobilizuja i zaprotestuja jak wynik drugiego referendum będzie odwrotny niż pierwszy? W tym kraju nie ma znaczącej przewagi ani w jedną ani w drugą stronę więc nie ma sensu powtarzać referendum. Niech wyjdą z EU, a pro EU grupy niech walczą aby przekonać ludzi do ponownego przystąpienia do EU za kilka lat. To będzie najuczciwsze w tym przypadku niestety

  • Andre80
   23 marca, 08:07

   To tak wyglada politycy nachapali sie a politykami sa Lordy bogaci i nie chca uszczknac swojego majatku do poprawy czyjegos bytu czy nawet Kraju bo jego opchodzi tylko wlasny zysk a reszte ma gdzies. Wlasnie na tych terenach glosowali za wyjsciem Z UE bo bedac w UE misze te lordy przestrzegac prawa i zasad UE a sami by chcielj zrobic kolonializm gdzie imigranci beda pracowac za grosze a jak im nie oaduje to deport tego na ekonomii nie uczyli wielcy profesorkowie powolywali sie na Smitha i innych Lordowskich burakow co tworzyli kolonializm i dyskryminacje to jest druga strona medalu.

  • KTI
   23 marca, 19:54

   Kiedyś ktoś planował że puści bąka i się ze.rał to do przeciwników brexitu....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama