Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Huawei obiecuje, że nie będzie szpiegowało

Londyn: Huawei obiecuje, że nie będzie szpiegowało
Czy Brytyjczycy zaufają Huawei? (Fot. Getty Images)
Prezes zarządu chińskiej firmy Huawei zadeklarował wczoraj w Londynie, że koncern jest gotowy do podpisania umów zakazujących szpiegostwa z rządami poszczególnych krajów - podała agencja Reutera.
Reklama

"Jesteśmy gotowi do podpisania z władzami poszczególnych krajów umów zakazujących szpiegostwa; w tym z rządem Wielkiej Brytanii. Zobowiązujemy się, że nasz sprzęt będzie spełniać standardy bezpieczeństwa oraz będzie wolny od podejrzeń o szpiegostwo czy ukryte możliwości dostępu" - przekonywał podczas wczorajszej konferencji prasowej w Londynie Liang Hua.

Prezes zarządu zaznaczył, że Wielka Brytania wypracowała dobre mechanizmy zarządzania ryzykiem wynikającym z cyberzagrożeń. Menedżer wskazał jednak, iż rząd powinien zastosować podejście oparte na faktach, podkreślając, że kwestie bezpieczeństwa są ważne, lecz powinny być traktowane na równi z zagadnieniami ekonomicznymi. Liang dodał, że podczas swojej wizyty w Wielkiej Brytanii nie spotkał się z przedstawicielami brytyjskiego rządu, a jedynie z partnerami biznesowymi.

Menedżer ocenił, że zagrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa sieci nie dotyczą wyłącznie jednej firmy, a są problemem globalnym, wymagającym rozwiązań technicznych w zakresie całej branży telekomunikacyjnej. Liang przekonywał także, że nie ma chińskiego prawa wymagającego od firm zbierania danych wywiadowczych czy instalacji tzw. tylnych drzwi w zabezpieczeniach produkowanych urządzeń.

Stany Zjednoczone od miesięcy naciskają na sojuszników, by wykluczyli Huawei Technologies, największego producenta sprzętu telekomunikacyjnego na świecie, z udziału w modernizacji sieci telekomunikacyjnych i wprowadzania technologii 5G. Zdaniem Waszyngtonu, sprzęt chińskiej produkcji może zostać wykorzystany przez Pekin do celów szpiegowskich. Zastrzeżenia co do bezpieczeństwa urządzeń koncernu zgłaszały również m.in. Nowa Zelandia, Norwegia i Niemcy.

Huawei i władze ChRL konsekwentnie odrzucają oskarżenia, jednak USA i Australia oficjalnie wykluczyły spółkę z prac nad wdrażaniem 5G.

 

  Komentarze


  • Stop 447
   15 maja, 10:34

   Ooo to tak jak platforma obiecywała wiek emerytalny nie podnosić a donald cen benzyny przed wyborami..a po wyborach up up up, gorsi niż pis

  • Dem9krata
   15 maja, 10:48

   Uff czuje sie uspokojny!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama