Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Elektryczne rowery na minuty

Londyn: Elektryczne rowery na minuty
Limonkowe rowery na początku pojawią się w Brent i Ealing. (Fot. Lime)
Niebieskie 'Boris Bikes' mają nową konkurecję. Od jutra w Londynie będzie można wypożyczyć pierwsze rowery elektryczne w systemie Lime - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Rowery Lime, za którymi stoi amerykański start-up wspierany przez Google i Ubera, pojawią się jutro w Brent w północno-zachodniej części miasta i w Ealing na zachodzie Londynu.  

Zielony model Lime-E będzie można znaleźć oraz odblokować za pomocą aplikacji za £1. Każda minuta przejażdżki to koszt 15 pensów.

Rowerem, wyposażonym w silnik z pedałem gazu, będzie można rozpędzić sie nawet do 23 km/h. Jednoślad ma też alarm, światła ostrzegawcze i "inteligentny zamek". Ciekawostką są bezpowietrzne opony, dzięki którym znika problem złapania gumy. 

"Nasze bezemisyjne, dostępne i wygodne e-rowery zrewolucjonizują transport w Londynie" - zapewnia w rozmowie ze Standard.co.uk Jaanaki Momaya, dyrektor generalny Lime UK.

Londyn nie jest pierwszym miastem na Wyspach, w którym pojawiły się ekologiczne jednoślady. W zeszłym tygodniu 100 rowerów w systemie Lime wjechało na ulice Milton Keynes w regionie South East England, 75 km od brytyjskiej stolicy.

 

  Komentarze


  • Ziomek
   6 grudnia 2018, 21:28

   moze zrobimy jakies wyscigi na Ealingu? sa chetni? :P

  • Alicja
   7 grudnia 2018, 07:21

   £9 za godzie? Troche drogo...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama