Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Burmistrz ostrzega przed dramatyczną sytuacją policji

Londyn: Burmistrz ostrzega przed dramatyczną sytuacją policji
Burmistrz spotka się dziś z szefem MSW, aby przedyskutować policyjne fundusze na lata 2019-20. (Fot. Getty Images)
Jeśli natychmiast nie znajdą się dodatkowe środki, liczba policjantów w Londynie spadnie do najniższego poziomu od ponad 15 lat - ostrzegł burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan.
Reklama

W praktyce oznacza to, że wkrótce może być tylko 26 800 funkcjonariuszy pracujących w Metropolitan Police - to najmniej od 2002 roku.

Burmistrz Londynu spotka się dzisiaj z szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Sajidem Javidem, aby przedyskutować policyjne fundusze na lata 2019-20. Na tę chwilę Met Police jest zobowiązany do zaoszczędzenia 335 milionów funtów do 2022 roku.

Sadiq Khan zaznaczył, że gdyby Met był zmuszony do dalszego cięcia kosztów, znacznie utrudniłoby to walkę z gwałtownym wzrostem przestępczości odnotowanym w tym roku w Londynie.

"Przyczyny brutalnej fali zbrodni są niezwykle złożone, ale nie ulega wątpliwości, że ma ona m.in. związek z ogromnymi cięciami rządowymi w policji" - zaznaczył burmistrz brytyjskiej stolicy,.

"Nawet sekretarz generalny przyznał ostatnio, że Met nie będzie w stanie stawić czoła brutalnej przestępczości bez większych funduszy ze strony rządu. Cięcia doprowadziły do tego, że Londyn już stracił 3 000 policjantów, a ja naprawdę martwię się o to, jak zapewnić londyńczykom bezpieczeństwo, gdy liczba oficerów wynosi zaledwie 26 800" - dodał.

Kilka dni temu media informowały, że Scotland Yard anulował londyńskim funkcjonariuszom blisko 330 tys. dni wolnego, żeby uporać się z niespotykaną dotąd falą przestępczości w brytyjskiej stolicy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama