Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Apelacja Ubera zostanie rozpatrzona w 2018 r.

Londyn: Apelacja Ubera zostanie rozpatrzona w 2018 r.
Wartość Ubera, do którego inwestorów należy między innymi bank Goldman Sachs, szacuje się na około 70 mld dolarów. (Fot. Getty Images)
Apelacja Ubera w sprawie pozbawienia firmy licencji na działalność w stolicy Wielkiej Brytanii zostanie wysłuchana przez londyński sąd na przełomie kwietnia i maja 2018 roku - podała dzisiaj agencja Reutera.
Reklama

Uber odwołuje się od ogłoszonej pod koniec września 2017 roku decyzji zarządu transportu miejskiego w Londynie (Transport for London - TfL), który odmówił przedłużenia firmie licencji zezwalającej na prowadzenie działalności w mieście. W uzasadnieniu decyzji TfL wskazano na "brak organizacyjnej odpowiedzialności" w kwestii podejścia Ubera do informowania organów ścigania o przestępstwach dokonywanych przez kierowców oraz sprawdzania ich przeszłości kryminalnej w procesie zatrudnienia.

Wysłuchanie zarzutów oraz apelacja Ubera mają potrwać pięć dni od 30 kwietnia 2018 roku, jednak prawdopodobne jest dalsze przesunięcie terminu. W kolejnych tygodniach sąd zadecyduje również, czy związek zawodowy GMB i Stowarzyszenie Londyńskich Kierowców Taksówek mogą uczestniczyć w sprawie. Do czasu jej pełnego rozstrzygnięcia Uber zachowa prawo świadczenia usług w stolicy Wielkiej Brytanii na wcześniejszych zasadach.

Poza Londynem licencja Ubera została zawieszona w Sheffield na północy Anglii. Nad jej wycofaniem zastanawiają się również władze południowoangielskiego Brighton, które przedłużyli zgodę na działalność amerykańskiej firmy tylko na pół roku w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń w stolicy. Władze Ubera w dalszym ciągu nie wyznaczyły także nowej osoby na miejsce Jo Bertram, która na początku października ustąpiła ze stanowiska kierowniczki brytyjskiego oddziału firmy.

Uber zatrudnia w Londynie 40 tys. kierowców, co odpowiada blisko jednej trzeciej prywatnych pojazdów świadczących usługi przewozowe w stolicy Wielkiej Brytanii. Miasto odpowiada za około 5 proc. globalnej bazy klientów korzystających z usług Ubera co najmniej raz w miesiącu. Po zapowiedzianym we wrześniu wycofaniu licencji nowomianowany prezes Ubera Dara Khosrowshahi w październiku przeprosił londyńczyków i spotkał się z komisarzem TfL Mikiem Brownem.

Wartość Ubera, do którego inwestorów należy między innymi bank Goldman Sachs, szacuje się na około 70 mld dolarów. Jako firma prywatna, Uber nie ma obowiązku publicznego raportowania o swoich wynikach finansowych, jednak ujawnił, że w trzecim kwartale br. jego straty wzrosły do 1,46 mld dolarów. Miało to związek z serią skandali dotyczących oskarżeń o molestowanie seksualne, a także z ujawnionym po ponad roku wycieku danych 57 mln użytkowników aplikacji, który firma próbowała ukryć, płacąc w tym celu hakerom 100 tys. dolarów. 

 

  Komentarze


  • Stirlitz
   11 grudnia 2017, 15:34

   Czyli potem jakiś miesiąc na uprawomocnienie przełom czerwiec/lipiec ... sezon urlopowy , brak studentów a to znaczy , że ktoś pomyślał ... Jest po UBERze meine Damen und Herren . Oczywiście w Londynie tylko ale to koniec ...

  • Babolub Babolubinski
   11 grudnia 2017, 20:18

   Zabrac koncesje i zajeb.. kopa ! Broxbourne do Stansted 35km cena 190funtow ! Jakas awaria pociagu i palenie frana przez Ubeziarzy ze stoja na parkingu obok stacji, rozlaczanie sie zeby podbijac stawke bo bylo wielu chetnych.

  • THC
   11 grudnia 2017, 22:44

   Bardzo dobrze, ze jest Uber. Przynajmniej raz w tygodniu korzystam z ich uslug, a jak jest pogoda taka jak dzisiaj to tym bardziej. :D

  • Dziadek
   12 grudnia 2017, 08:21

   Babolib chyba cie pogielo Koszt takiego tripa to 35-45£ .... chyba z kosmosu wziales te 190 .... dobrze ze jest uber bo czesto wozisz dupe fajnymi bryczkami za 6£. Zobaczymy co bedzie jak uberka nie bedzie ... AUTOBUSIK CZEKA i smierdzacy wspolpasazerowie :) powodzenia !!!

  • Michal
   12 grudnia 2017, 11:05

   TFL zrzuca odpowiedzialność na Uber. To TFL wydaje licencję taksówkarzom m.in. na podstawie CBR kryminalnej przeszłości. Uber zatrudnia tylko z licencją.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama