Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: 300 telefonów na pogotowie w ciągu godziny po przegranym meczu

Londyn: 300 telefonów na pogotowie w ciągu godziny po przegranym meczu
Sytuacja po meczu szybko zaczęła się robić nerwowa. (Fot. Getty Images)
Wczorajszy wieczór nie należał do najłatwiejszych dla pracowników londyńskiego pogotowia. Jak donosi dziś 'Evening Standard', tylko w ciągu pierwszych 60 minut po przegranym meczu, na pogotowie wykonano łącznie 300 telefonów. Nie zabrakło również licznych interwencji policyjnych.
Reklama

Mężczyzna na Shoreditch został aresztowany za to, że zbyt głośno okazywał swoje niezadowolenie z wygranej Chorwacji. Sytuacja w tej londyńskiej dzielnicy przez moment zaczęła wymykać się spod kontroli, kiedy setki fanów piłki nożnej usiadło na drodze, blokując ruch samochodowy. Jak poinformowało londyńskie pogotowie, podjęto interwencję wobec jednego z kibiców, który spadł z latarni.

Na stołecznych ulicach szybko pojawiły się policyjne radiowozy. Jak zauważają dziennikarze "Evening Standard", "niebieskie światła zadziałały zachęcająco na podchmielonych fanów futbolu" - wielu zaczęło wspinać się na światła drogowe.

Na Clapham Junction okolice stacji Overground były z kolei tak zatłoczone, że ludzie wchodzili na zadaszenia przystanków autobusowych. "Część osób wykorzystywała okazję, aby się zabawić, podczas gdy inne były przerażone" - napisał na Twitterze jeden ze świadków zajścia.

"Na czas pojedynku Anglii z Chorwacją mieliśmy znacznie mniej zgłoszeń, ale sytuacja szybko się zmieniła, kiedy mecz się zakończył. Wzywano nas do ofiar bójek pod pubami czy do kibiców, którzy przesadzili z alkoholem. Otrzymaliśmy 300 telefonów w ciągu zaledwie godziny" - przekazał Craig Harman, szef London Ambulance Service.

"Policja wzywana była do wielu poważnych incydentów, głównie przy Shoreditch High Street oraz na Clapham Junction. Przybyli na miejsce funkcjonariusze rozdzielili tworzące się na miejscu grupy" - przekazał z kolei w krótkim komunikacie rzecznik Met Police.

Pracownicy pogotowia mieli ręce pełne roboty. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2019
  GBP 4.984 złEUR 4.337 złUSD 3.822 złCHF 3.819 zł

  Sport


  Reklama