Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

London Overground doczekał się nowych pociągów

London Overground doczekał się nowych pociągów
Nowe pociągi wyprodukował kanadyjski Bombardier. (Fot. Transport for London)
Z ponad rocznym opóźnieniem na sieci linii Overground pojawiły się nowe pociągi. Pierwotnie maszyny od kanadyjskiego producenta - Bombardiera - miały dotrzeć do brytyjskiej stolicy w styczniu ubiegłego roku.
Reklama

Nowe pociągi nie były gotowe na czas, ponieważ producent miał problemy z oprogramowaniem - poinformowano w mediach.

Maszyny miały już od ponad roku poruszać się na trasie z Gospel Oak do Barking. W wyniku opóźnienia, Transport for London tymczasowo przeniósł na linię dodatkowe pociągi, a także zredukował liczbę dostępnych połączeń w ciągu doby.

Nowe składy wkrótce wyruszą w trasę. (Fot. Transport for London)

Jeśli wierzyć zapewnieniom TfL, dotarcie nowoczesnych składów przywróci dawny ruch z większą częstotliwością. Jak przekazano mediom, zmian można spodziewać się we wrześniu br., kiedy pociągi będą gotowe do poruszania się po londyńskiej sieci komunikacyjnej.

W dalszej kolejności nowe maszyny trafią na trasę z Watford Junction do Euston, a następnie z Liverpool Street do Chingford. Pełne wprowadzenie nowej floty potrwa do końca roku.

W związku z opóźnieniem po stronie kanadyjskiego producenta, firma Bombardier przekazała, że zaoferuje mieszkańcom Londynu korzystającym z trasy Gospel Oak - Barking miesiąc darmowego transportu.

 

  Komentarze


  • Raze
   25 maja, 20:00

   Overground - największy syf w komunikacji TfL. Po wała nowe wagony na trasie Gospel Oak gdy i tak są ciagle opóźnienia, zawieszenia i hgw co jeszcze. Na trasie Enfield - Liverpool St już na Bruce Grove jest opóźniony, nie rzadko koło 10 min. Na stacjach pasożyty wpatrzone w telefon godzinami. Można by długo wymieniać. Syf jakiego mało.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama