Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

London Luton staff to strike over pay and zero hours contracts

London Luton staff to strike over pay and zero hours contracts
W związku ze strajkiem odwołanych może zostać wiele lotów. (Fot. Getty Images)
Workers at Luton Airport, including baggage handlers, firefighters and security staff, are to stage strikes over the May Bank Holiday weekend in disputes over pay and zero hours contracts. The Unite union warned of disruption to flights unless a series of rows with the airport and contractors are resolved.
Advertisement
News available in Polish

Na majowy Spring Bank Holiday protesty zapowiedzieli między innymi bagażowi, strażacy i ochroniarze. Związkowcy są niezadowoleni ze swoich płac oraz kontraktów “zero godzin".

Pracownicy opowiedzieli się w głosowaniu za podjęciem akcji protestacyjnej 25 maja i 30 maja.

“Dopóki zarząd lotniska nie zgodzi się na podjęcie rozmów ze związkami i nie zostanie wypracowane porozumienie, dojdzie do poważnych zakłóceń ruchu. Luton zarabia coraz więcej i cieszy się rosnącą liczbą pasażerów. Tylko w kwietniu z portu skorzystało 1,3 mln osób. Był to 15. z rzędu miesiąc, w którym przez lotnisko przewinęło się milion podróżnych. Pracownicy zasługują na godne płace i odpowiednie traktowanie przez zarząd” - zapowiedział przedstawiciel Unite, Jeff Hodge.

Akcję poparli znaczną większością zatrudnieni bezpośrednio przez lotnisko, jak również przez firmy Menzies Aviation oraz Clece Care Services.

Władze podlondyńskiego portu poinformowały w oświadczeniu, iż “wraz z 73% pracowników, którzy nie poparli strajku, będą się starały zminimalizować jego wpływ na pasażerów”. Jednocześnie zapewniły o gotowości do podjęcia rozmów.

“Zaproponowaliśmy podwyżki pensji o 2,5% oraz bonus £150 dla każdego pracownika” - można przeczytać w oświadczeniu.

Pasażerowie powinni przygotować się na utrudnienia. (Fot. Getty Images)

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement