Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lokalna wojna na pranie w Kornwalii

Lokalna wojna na pranie w Kornwalii
Mieszkańcy Colyton zdecydowanie mają poczucie humoru. (Fot. Thinkstock)
Wywieszanie prania może być przyczyną prawdziwej rebelii - i tak właśnie się stało w jednej z miejscowości malowniczego hrabstwa Devon. Gdy jedna z mieszkanek dostała anonimowy list, w którym poproszona została o niewywieszanie swojego prania na zewnątrz, pozostali mieszkańcy stanęli za kobietą murem.
Reklama

Colyton w Devon znane jest jako "najbardziej buntownicze miasto w Devon" po tym, jak w 1685 roku na skutek rebelii Monmouth powieszono tu wielu niepokornych mieszkańców. Buntowniczy duch znów dał się we znaki podczas ostatniej "wojny na pranie" - donosi dziennik "Metro".

Wszystko zaczęło się od anonimowego listu, który otrzymała Claire Mountjoy. W uprzejmym tonie autor listu zwraca się do niej i jej męża Chrisa z prośbą o niewywieszanie swojego prania przed domem, gdyż psuje to wizerunek miasta. Tajemniczy nadawca, który twierdzi, że reprezentuje opinię lokalnych firm i sąsiadów kobiety, sugeruje również używanie suszarki lub suszenie prania w domu.

Claire Mountjoy postanowiła upublicznić ten list - i nie musiała długo czekać na efekty. Każdego dnia coraz więcej mieszkańców tego niespełna 3-tysięcznego miasteczka wywieszało na zewnątrz swoich domów sznurki z praniem, pokazując tym samym solidarność z kobietą. Powstał nawet pomysł, aby co roku 7 czerwca wywieszać swoją bieliznę w ramach uczczenia tej niecodziennej rebelii.

Okazało się również, że poczucie humoru mieszkańców Colyton oraz pomysłowo zawieszane na domach pranie przyciąga do miasteczka coraz więcej turystów.

 

  Komentarze


  • Janusz Kowalski
   17 czerwca, 17:22

   cygan narkoman THC znany troll internetowy wywiesza swoje majtory i skarpetki z funciaka na parapecie .od dawnapsuje estetyke miasta.

  • THC
   17 czerwca, 20:01

   Masz racje. Ja nie mam takich fajnych rzeczy jak wszyskie orzelki. Dresik? brak! koszulka z jp, bog honor ojczyzna? brak! majty CK kupione w TK MAXX? brak! koszulka z napisem "nie zapomne skad pochodze"? brak!. nie wiem jak to jest chodzic w jeans krotkich spodenkach i z fryzura jak kadra polski. Chyba sie spakuje we wlasna torbe w krate. Hue hue hue ;D

  • Moja Konrwalia
   17 czerwca, 21:20

   Sliczna Konrwalia.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.12.2018
  GBP 4.794 złEUR 4.302 złUSD 3.809 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama