Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Loew pozostanie trenerem

Loew pozostanie trenerem
Fot. AFP/Getty Images
Szef niemieckiej federacji piłkarskiej (DFB) Wolfgang Niersbach nie ma wątpliwości, że Joachim Loew pozostanie trenerem mistrzów świata i poprowadzi ich jesienią w spotkaniach eliminacji Euro 2016, m.in. z Polską.
Reklama

"Wszystko zostało wyjaśnione i ustalone. 3 września w pierwszym po wakacjach meczu - znowu z Argentyną, ale towarzyskim - na ławce trenerskiej zasiądzie Joachim Loew. A później poprowadzi drużynę narodową aż do mistrzostw Europy we Francji" - powiedział Niersbach podczas spotkania bawarskiego związku piłkarskiego w Bad Goegging.

Niemieccy działacze i kibice bali się, że Loew po triumfie w mundialu może pójść w ślady kapitana reprezentacji Philippa Lahma, który w piątek ogłosił zakończenie międzynarodowej kariery.

"Nie musicie się martwić o los selekcjonera, bo on ma świetnego pracodawcę" - dodał z uśmiechem Niersbach na antenie telewizji ARD i podkreślił: "Nie widzę żadnych przesłanek, żeby trener Loew miał nie kontynuować swojego dzieła".

54-letni szkoleniowiec jeszcze przed MŚ w Brazylii przedłużył kontrakt z federacją do Euro 2016. Jednak po powrocie z mundialu stwierdził, że "nadszedł wreszcie czas na odpoczynek". Niektórzy odebrali to jako sygnał, że po największym możliwym sukcesie rozważa zakończenie pracy z kadrą.

Niersbach porównał Loewa do Vicente del Bosque, który z reprezentacją Hiszpanii dwa lata po mistrzostwie świata (2010) triumfował w turnieju kontynentalnym (2012).

"To jest cel Joachima Loewa" - przyznał szef DFB.

Eliminacje Euro 2016 Niemcy rozpoczną 7 września od meczu ze Szkocją w Dortmundzie. 11 października zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie z Polską. Wiadomo też, że rewanż z biało-czerwonymi 4 września 2015 odbędzie się we Frankfurcie nad Menem. Pozostałymi rywalami w kwalifikacjach będą Irlandia, Gruzja i Gibraltar.

W 2014 i 2015 roku czterokrotnych mistrzów świata czekają jeszcze cztery potyczki towarzyskie, kolejno z Argentyną, Hiszpanią, Izraelem i Holandią.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama