Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Local elections 2018 on 3th of May

Local elections 2018 on 3th of May
Najbliższe wybory lokalne w UK odbędą się 3 maja 2018 roku. (Fot. Getty Images)
The local elections will take place on Thursday May 3, with more than 4,300 council seats come up for grabs. Here's what you need to know about registering to vote.
Advertisement
News available in Polish

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii 3 maja (czwartek) wybierać będą ponad 4 300 radnych. Termin rejestracji na listę wyborców upływa jutro, czyli 17 kwietnia. Osoby, które chcą zagłosować korzystając z poczty, mogą zgłosić taką chęć do godziny 17:00, 18 kwietnia 2018 roku włącznie.

Bez wpisania się na listy wyborcze nie można oddać swojego głosu. Rejestracji można dokonać na stronie: https://www.gov.uk/register-to-vote. Proces zajmuje zaledwie kilka minut.

3 maja lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 22:00. Głosujący w Swindon, Gosport, Woking, Bromley i Watford przychodząc do lokali wyborczych będą musieli wylegitymować się dokumentem ze zdjęciem, potrzebne więc będą paszporty lub brytyjskie prawo jazdy.

Jeśli czyjeś nazwisko znajduje się na liście wyborców, nie musi ponownie się rejestrować. Aby sprawdzić, czy ktoś jest już zarejestrowany, może to zrobić za pomocą witryny Yourvotematters.co.uk i skontaktować się z lokalnym biurem wyborczym.

Najbliższe wybory mogą być ostatnią okazją dla Europejczyków, aby wywrzeć wpływ na samorząd w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, jak wyglądać będą uprawnienia imigrantów z Europy po Brexicie, czyli po marcu 2019 roku.

Kabiny do głosowania w niektórych lokalach wyborczych już są gotowe. (Fot. Getty Images)

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement