Liverpool's Salah extends incredible record against West Ham United

Liverpool w tabeli ma aż 22 punkty przewagi nad drugim Manchesterem City. (Fot. Getty Images)
Mohamed Salah continued with his notable goalscoring run against West Ham United thanks to his strike in Liverpool's 3-2 triumph on Monday.

Spotkanie pierwszej z 18. drużyną, które dzieliły 52 punkty, było nadspodziewanie zacięte, choć zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. W dziewiątej minucie Łukasza Fabiańskiego pokonał bowiem Georginio Wijnaldum. Trzy minuty później był jednak remis. Skuteczną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Issa Diop.

W przerwie trener "Młotów" David Moyes zdecydował się na wprowadzenie Pablo Fornalsa. Hiszpan w 54. minucie dał gościom sensacyjne prowadzenie.

Od tego momentu Liverpool przejął całkowitą kontrolę na boisku, a w 68. minucie poważny błąd popełnił dobrze spisujący się do tej pory Fabiański. Piłka strzelona przez Mohameda Salaha przeszła przez ręce i między nogami polskiego bramkarza.

Podopieczni trenera Juergena Kloppa dalej napierali, a trzecią bramkę zdobyli w 81. minucie. Tym razem Fabiański nie miał nic do powiedzenia przy uderzeniu z bliska Sadio Mane.

Liverpool w tabeli ma aż 22 punkty przewagi nad drugim Manchesterem City. Samodzielnym rekordzistą w liczbie kolejnych zwycięstw może zostać już w sobotę, kiedy na wyjeździe zagra z przedostatnim w tabeli Watfordem.

"The Reds" coraz bliżej są także innego rekordu - 49 kolejnych meczów bez porażki Arsenalu z przełomu 2003 i 2004 roku. Na razie są niepokonani od 44 spotkań.

West Ham natomiast otwiera strefę spadkową. Od zajmującej bezpieczną 17. lokatę Aston Villi ma o punkt mniej. Londyńczycy na zwycięstwo czekają już od 1 stycznia.