Liverpool smashed Watford and leads

Liverpool nie zaznał jeszcze porażki w tym sezonie... (Fot. Getty Images)
Liverpool defeated Watford 5-0 in the 8th round of the English Premier League and moved up to the top of the table. The Reds will be occupying them at least until tonight, when the current leader of Chelsea London will play against Brentford.

Goście dominowali od początku do końca spotkania. Wynik już w dziewiątej minucie otworzył Sadio Mane. Senegalczyk wykorzystał niesamowite podanie Mohameda Salaha z głębi pola zewnętrzną częścią stopy.

W 37. minucie podwyższył Roberto Firmino, który z bliska wpakował piłkę do siatki po zagraniu Jamesa Milnera. Brazylijczyk jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców - w 52. minucie oraz doliczonym przez sędziego czasie gry.

W 54. trafił natomiast Salah. Egipcjanin efektownie zwiódł w polu karnym obrońców Watfordu i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Liverpool, który jako jedyny w tym sezonie nie zaznał jeszcze porażki, ma dwa punkty przewagi nad Chelsea. Cztery mniej od lidera zgromadziły zajmujące kolejne miejsca ekipy Manchesteru City i Manchesteru United.

To był piąty w tym sezonie Premier League mecz, w którym Liverpool wbił rywalom co najmniej trzy gole.

Watford w tabeli jest 15. Było to pierwsze spotkanie "Szerszeni" pod wodzą trenera Claudio Ranieriego, który niespełna dwa tygodnie temu zastąpił na stanowisku Hiszpana Xisco Munoza.