Liverpool lose 0-4 to Manchester City after receiving guard of honour

Liverpool był wczoraj bezsilny. (Fot. Getty Images)
Manchester City generously applauded new champions Liverpool onto the field before their Premier League match on Thursday - and promptly showed no mercy by thrashing them 4-0 at the Etihad stadium.

Podopieczni Juergena Kloppa mają zapewnione pierwsze miejsce w tabeli od ubiegłego tygodnia, kiedy Manchester City przegrał w Londynie z Chelsea 1:2 i stracił matematyczną szansę na dogonienie lidera. "The Citizens" byli też pierwszym rywalem Liverpoolu od tego czasu, dlatego wyszli na murawę wcześniej i ustawili szpaler dla gości.

Na początku spotkania mecz był dość wyrównany, a pierwszą groźną okazję stworzyli "The Reds" - w 19. minucie po uderzeniu najlepszego strzelca klubu Egipcjanina Mohameda Salaha piłka odbiła się od słupka.

Od tego momentu warunki zaczęli dyktować gospodarze. W 24. minucie Joe Gomez sfaulował w polu karnym byłego piłkarza Liverpoolu Raheema Sterlinga, a "jedenastkę" wykorzystał chwilę później Belg Kevin De Bruyne. W dziesięciominutowych odstępach prowadzenie powiększyli Sterling i Phil Foden.

Niewiele zmieniło się po przerwie. Liverpool był bezsilny, co uwydatnił samobójczy gol Alexa Oxlade'a-Chamberlaina w 66. minucie. W ostatniej akcji meczu Algierczyk Riyad Mahrez również trafił do bramki Liverpoolu, ale wcześniej dotknął piłki ręką i trafienia nie uznano.

Na sześć kolejek przed końcem Liverpool ma 86 punktów, a Manchester City - o 20 mniej. Dalej sklasyfikowane są Leicester City - 55 oraz Chelsea Londyn - 54.

We wcześniejszym czwartkowym spotkaniu wynik również był niespodziewany - ekipa Sheffield United wygrała z Tottenhamem Hotspur 3:1. Dzięki temu awansowała na siódme miejsce z 47 punktami. "Koguty" mają o dwa mniej i są na dziewiątej pozycji.