Liverpool 3-0 Leicester City: Depleted Reds move second with comfortable win

Wysokie zwycięstwo nad silnym rywalem jest tym cenniejsze dla fanów Liverpoolu, że zespół ma spore problemy kadrowe. (Fot. Getty Images)
Liverpool cruised to an impressive 3-0 win over Leicester City at Anfield in the Premier League on Sunday as they set a new club record of 64 straight unbeaten home league games.

Pierwsza bramka dla "The Reds" w niedzielny wieczór padła po samobójczym trafieniu reprezentanta Irlandii Północnej Jonny'ego Evansa, a kolejne strzelili Portugalczyk Diogo Jota i w końcówce spotkania Brazylijczyk Roberto Firmino.

Wysokie zwycięstwo nad silnym rywalem jest tym cenniejsze dla fanów Liverpoolu, że zespół ma spore problemy kadrowe. Szczególnie w defensywie. Kontuzje leczy trzech etatowych defensorów - Holender Virgil van Dijk, Joe Gomez i Trent Alexander-Arnold. Zakażeniu koronawirusem uległ natomiast brylujący w ataku Egipcjanin Mohamed Salah.

Piłkarze Leicester, którzy mieli za sobą serię trzech zwycięstw, nie potrafili wykorzystać osłabienia gospodarzy, chociaż w przypadku zwycięstwa awansowaliby na pierwsze miejsce.

Na pozycji lidera pozostał Tottenham, który dzień wcześniej - w szlagierze 9. kolejki - pokonał u siebie Manchester City 2:0. Podopieczni Jose Mourinho mają 20 punktów, podobnie jak wicelider Liverpool. Leicester jest czwarty (18 pkt).

Czternastą lokatę zajmuje Leeds United. Beniaminek, z grającym cały mecz Mateuszem Klichem, zremisował u siebie z jedenastym Arsenalem Londyn 0:0. Goście od 52. minuty musieli rywalizować w dziesięciu - czerwoną kartkę zobaczył wówczas pochodzący z Francji Iworyjczyk Nicolas Pepe.

Zwycięstwo odniósł zespół Łukasza Fabiańskiego - West Ham United. "Młoty" pokonały na wyjeździe zamykający tabelę Sheffield United 1:0 po golu - podobnie jak Pepe - urodzonego we Francji reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Sebastiena Hallera i w tabeli awansowały na ósme miejsce - 14 pkt.