Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Litwin odpowie za zabicie Polaka nożem

Litwin odpowie za zabicie Polaka nożem
Jaka kara czeka zabójcę Polaka? (Fot. Thinkstock)
25-letni Litwin, który przyznał się do zasztyletowania Polaka, stanął przed sądem. Atak tłumaczył odwetem za wybicie szyb w jego mieszkaniu podczas halloweenowej nocy.
Reklama

W miniony piątek rozpoczęło się postępowanie w sprawie Rihardsa Lavickisa z Longford, oskarżonego o zamordowanie 31-letniego Arkadiusza Czajkowskiego. Do tragedii doszło 1 listopada 2016.

Według oskarżenia, Polak wyemigrował z kraju najpierw do Szwecji, a potem do Irlandii Północnej, gdzie żył z partnerką i dziećmi. Do Longford w republice Irlandii trafił za pracą. Przez jakiś czas był zatrudniony na budowie, jednak w okresie, w którym doszło do tragedii, nie pracował. Według sędziego, od lat nadużywał alkoholu.

Lavisckis z kolei przyjechał do Irlandii w wieku 14 lat. Bezrobotny, mieszkał w Longford z partnerką i 5-letnim synem.

Według “Longford Leader”, mężczyźni mieli ze sobą konflikt. Wieczorem przed tragedią natknęli się na siebie w mieście i doszło między nimi do “interakcji”.

“Oskarżony wrócił potem do domu. Gdy obudził się rano, zobaczył, że ktoś wybił szyby w jego mieszkaniu. Wezwanemu na miejsce patrolowi Gardy powiedział, że to załatwi. Wyglądało na to, że za sprawcę uważał Arka. Poszedł go szukać, zabierając ze sobą nóż” - relacjonuje gazeta.

Polaka nie zastał w mieszkaniu, ale odnalazł go w lokalnym centrum handlowym. Według dziennika, na nagraniach z monitoringu widać jak biegnie on w stronę Czajkowskiego z uniesiona ręką, w której według oskarżenia trzyma nóż.

“Sam atak nie został nagrany, jednak według prokuratora Litwin ugodził ofiarę trzy razy. Minutę później, o 11:55, na nagraniu z centrum handlowego widać, jak Czajkowski przewraca się” - kontynuuje “LL”.
Po aresztowaniu napastnik przyznał się do ataku i potwierdził, że to on widoczny jest na nagraniu.

Polak zmarł krótko po przewiezieniu do szpitala.

Kolejne posiedzenie sądu zaplanowane jest na jutro.

 

  Komentarze


  • Lukasz
   12 lutego, 12:55

   To litwin musial byc niezle napruty skoro wybijanie szyb w domu go nie obudzilo. A polaczek nie lepszy alkoholik zapewne. Jak patologia sie sama wykancza to nie ma co plakac.

  • Eric
   12 lutego, 21:54

   Lavisckis z kolei przyjechał do Irlandii w wieku 14 lat. Bezrobotny, mieszkał w Longford z partnerką i 5-letnim synem.... To miał 8 lat jak dziecko zrobił, nie rozumiem...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama