Lionel Messi suspended 2 matches for hitting opponent

Do incydentu doszło podczas niedzielnego meczu. (Fot. Getty Images)
Lionel Messi was suspended for two matches on Tuesday after hitting an opponent in an incident away from the ball in the Spanish Super Cup final.

Kara oznacza, że Messiego zabraknie w czwartkowym spotkaniu Pucharu Hiszpanii z trzecioligową Cornellą oraz w niedzielnym ligowym z Elche.

W minioną niedzielę Argentyńczyk został wykluczony przez sędziego pod koniec dogrywki za uderzenie zawodnika rywali - Asiera Villalibre. Barcelona przegrała w Sewilli z Athletic Bilbao 2:3. Po 90 minutach był remis 2:2.

Słynny piłkarz po raz pierwszy w historii swoich profesjonalnych występów w Barcelonie został ukarany bezpośrednio czerwoną kartką. Natomiast dwukrotnie zdarzyło mu się to w meczach reprezentacji Argentyny - w debiucie w 2005 roku w meczu z Węgrami oraz podczas turnieju Copa America 2019 w spotkaniu z Chile.